מוניקה סקס "לילה חדש" האלבום

שם האומן: מוניקה סקס

שם השיר: "לילה חדש" האלבום

"אלבום חדש"- צמד מילים שהופך להיות יותר ויותר נדיר אבל מוניקה סקס הם פה בשביל המוסיקה. האלבום החדש הוא תוצאה של פרץ יצירה שהפתיע גם אותם. זו הפעם הראשונה שאחד מחברי הלהקה, שחר אבן צור, הפיק מוזיקלית את האלבום שחר וביים את הקליפים שליוו את השירים עד כה. השירים שנחשפו עד כה " זה זמן" ו "ידענו לרקוד" סימנו את הכיוון המוסיקלי של האלבום שממשיך גם בשיר הנושא שלו "לילה חדש"
 
מוניקה סקס: האלבום 'לילה חדש' התחיל מהתכתבות מוזיקלית אינטנסיבית בין יהלי סובול ושחר אבן צור. בתחילת אפריל 2018 יהלי הקליט סקיצה ראשונה לשיר שכתב למוניקה סקס ושלח במייל לשחר להאזנה, כבר למחרת הוא קיבל בחזרה את השיר עם תופים חדשים, מנוגנים על ידי שחר, והפקה שכללה תפקידים נוספים וסאונד משופר לסקיצת ה'לואו פיי' שיהלי שלח. הסיפוק המידי בלשמוע שיר שכתבת אתמול מופק היטב אחרי יום אחד שלח את יהלי בחזרה לשולחן הכתיבה וכך החל חודש אינטנסיבי מאד של כתיבה והפקה. כמעט מדי יום נחת בתיבת המייל של שחר שיר חדש בסקיצה ראשונית, וכמעט מדי יום נחת בתיבה של יהלי השיר של אתמול כשהוא כבר נשמע הרבה יותר טוב. כבר בימים הראשונים, כשהתחילה תחושה שמתבשל פה אלבום, השירים התחילו לעוף גם לכיוון פיטר רוט וספי אפרתי שהוסיפו להם את הגיטרות, הבס, הקולות, ועוד קלידים. בסוף החודש המטורף הזה הלהקה מצאה את עצמה עם תשעה עשר שירים חדשים! מהם היא ניפתה שבעה שירים והתמקדה בשניים עשר, שמונה פרי עטו של סובול, שלושה של אבן צור, ואחד של רוט.
 
דרך העבודה החדשה והשונה הזו, הביאה גם לתוצאה שונה מבחינה אמנותית, האלבום בהפקתו המוזיקלית של שחר אבן צור, מרפרף לא מעט לשנות ה80. מוניקה סקס אמנם התחילו כלהקת רוק בשנות ה90, אבל השנים המעצבות שלהם כנערים מתבגרים היו באייטיז. באלבום הזה, השישי של הלהקה אפשר לראשונה לשמוע בבירור התייחסות מוזיקלית לגיבורי הילדות שלהם מהקיור ועד דוראן דוראן.
 
הם אתנו ברציפות כשלושה עשורים ובעולם חדש בו וותק נחשב לעיתים כחיסרון, מוניקה סקס מוכיחים שוב שהזמן עובד לטובתם. להיטי ענק זו מתנה נהדרת לכל אמן, אבל המוניקות מעולם לא הסתפקו במה שכבר יש להם ובשפע, ומקפידים כל הזמן לחדש ולאתגר. הפעם, לראשונה בתולדות הלהקה, המפיק המוזיקלי הוא חבר הלהקה שחר אבן צור, האלבום החדש מבטא את התשוקה של חברי הלהקה למוזיקה לויז'ואל וליצירה משותפת. שנות הפעילות המצליחה של הלהקה, חמשת האלבומים שיצאו, והשירים שכבר הפכו חלק מהפנתיאון הישראלי מעניקים לה מעמד של הרכב מיתולוגי במוזיקה הישראלית, מהאלבום הראשון והמופתי "פצעים ונשיקות" ועד אלבומם החדש השישי במספר, שמתחיל את מסעו לעולם כעת.
 
ביום חמישי ה 6.6 - ישיקו מוניקה סקס את האלבום החדש אורח מיוחד: אסף אמדורסקי בארבי תל אביב. 
חזור לרשימה המלאה