מאיר קמחזי ונאוה תהילה ולקר "לא צועקת"

שם האומן: מאיר קמחזי ונאוה תהילה ולקר

שם השיר: "לא צועקת"

מילים ולחן: מאיר קמחזי
הפקה: אסף איילון
 
לאחר סינגל הבכורה השקט והרך "רק אני בך" חושף מאיר צד אחר בו ומגיש יחד עם נאוה תהילה ולקר ("נערת הגבעות" מ "הכוכב הבא") דואט בועט ומסקרן. שילוב מיוחד במינו.
 
מאיר קמחזי מותר על תואר ראשון במשפטים, עוזב את הלימודים בשנה השנייה ופונה ללמוד מוזיקה. המסע המוזיקלי האישי שלו עובר דרך שתי נקודות זמן עיקריות. נקודת הציון הראשונה הייתה בזמן שירותו הצבאי כאשר הוא פוגש חייל עם גיטרה שמבקש ממנו להקשיב לשיר שכתב בעצמו. זה הרגע בו נפלו המטבעות ברעש גדול – "ישנה האפשרות ליצור מוזיקה וזה משהו שאני חייב לעשות." נקודת הציון השנייה הייתה כשהוא פוגש את אביהו שבת כשביקר במקום עבודתו. "אביהו ישב לידי עם גיטרה ניגן ושר...הוקסמתי, חקרתי אותו מעט והבנתי שאפשר ללמוד לנגן באופן עצמאי, למחרת בבוקר קניתי לעצמי גיטרה שאני יודע שהיא תהיה לי לכלי עזר לדבר, לכתוב ולהלחין, ליצור ולהשפיע".
 
עד גיל 16 נחשף מאיר למוזיקה מזרחית בלבד כך שבשלב הראשון היה חייב להשלים את "החומר החסר" באמצעות מרתון מוסיקלי: בוב דילן, ג'ף באקלי, ביטלס , אואזיס, אריק אינשטיין , הבנאים, אביב גפן ועוד רבים וטובים.. ספוג השראה הוא ניגש בזהירות אל הדף דרך הגיטרה והפסנתר, משם אל האולפן.
 
"לא צועקת" מתאר ריב אוהבים בציניות מוחלטת, סיטואציה יומיות אליה נקלעים כולנו כאשר נאוה פותחת את השיר במילים "אני לא צועקת, ככה אני מדברת!" מאיר מספר על החיבור לנאוה: החיבור לנאוה תהילה ולקר נעשה באמצעות אסף איילון. "תחילה לא הייתה כל כוונה לבצע את השיר בדואט והדבר שהכי אהבתי היה שאסף חיפש חיבור אנושי, רגשי ורק לאחר מכן חיבור ווקאלי. סוחר מכוניות מהמרכז ונערת הגבעות כמה קיצוני ככה מעניין – סמכתי על אסי, פשוט עצמתי עיניים ונתתי לו להוביל. כשנפגשנו נאוה ואני החיבור היה מידי וקסום, כבר בסיום יום ההקלטות הראשון ישבנו לארוחת ערב בנמל תל אביב על כוס יין נרגשים מהשיר החדש".
 
מאיר כותב מוזיקה בעברית, פולק רוק מעודן מהחומרים מהם החיים עשויים. את חוויותיו האישיות הפך לשירים אותם יצק לאלבום בכורה. 
חזור לרשימה המלאה