מאיה פסטרנק ורועי צמח "מטר זהב שחור"

שם האומן: מאיה פסטרנק ורועי צמח

שם השיר: "מטר זהב שחור"

"מטר זהב שחור" הוא שמו של סינגל ראשון מתוך אי.פי. שני של המשורר והמוזיקאי רועי צמח, שייצא בהמשך השנה. צמח כתב והלחין את השיר, ומבצעת אותו הזמרת והיוצרת המוכשרת מאיה פסטרנק (האלבום "שיעורים באהבה" 2012 ,אי.פי. חדש ב-2018) שצובעת את השיר בקול צלול, שברירי ומלא רגש. המוזיקאית ואשת הסאונד סטלה גוטשטיין אחראית לעיבוד ולהפקה המיוחדים, המעניקים לטקסט ולשירה רובד אפלולי וקודר, אך עם זאת, אנושי וחם.
 
זו הפעם הראשונה בה מאיה פסטרנק ורועי צמח (שהופיעו יחד בערבי "סלון הפזמון" של דן תורן ומאיר גולדברג), משתפים ביניהם פעולה. החיבור של פסטרנק עם מילות השיר "מטר זהב שחור" היה מיידי; הצעד הטבעי הבא, היה לגשת לאולפן ההקלטות של אסף אמדורסקי, וביחד עם המפיקה והמוזיקאית סטלה גוטשטיין, ליצור את היקום המוזיקלי שהוא "מטר זהב שחור".
 
רועי צמח נולד בנובמבר 1973 ומאז שזוכר את עצמו הוא כותב ומנגן. בשנת 2017 ,הוציא אי.פי. ראשון - "ילד חלל - משירי רועי צמח", בו שיתף פעולה עם מגוון אמנים מוכשרים שביצעו את שיריו: דן תורן, גדי רונן, סיון אבלסון , נתן סלור, יסמין אבן, אפרת לוטנברג וחנן בן סימון. "ילד חלל" הוא גם שם ספר שיריו הרביעי של צמח, כשלפניו ראו אור "מלחמת עולם" (2016), "במקרה חירום יש לשבור את הזכוכית" (2015) ו"הנערה מחנות התקליטים" (2013) הספרים זכו לשבחים רבים, כששירים מתוכם אף עובדו להופעות במה ייחודיות המשלבות ספוקן וורד, קטעי קריאה ושירים מולחנים, בהשתתפות אמנים רבים.
 
מאיה פסטרנק כותבת, מלחינה ומבצעת, בוגרת "רימון", שמאחוריה האלבום המוערך "שיעורים באהבה" (2012) ובקרוב ייצא אי.פי. חדש מתוצרתה, "כאן בונים", בעיבוד והפקה של שלומי מנצור (פרויקט 1:1 , אריאל זילבר). למאיה הרכב שכולל את מנצור ואת סופיה טון הפרקשניסטית, אתו היא מופיעה ברחבי הארץ. בעברה, שיתפה פעולה עם מוזיקאים דוגמת יהוא ירון, ברק חנוך, רון בונקר וקובי ויטמן.
 

חזור לרשימה המלאה