מאור אלוש "מדבר"

שם האומן: מאור אלוש

שם השיר: "מדבר"

 מילים ולחן: יוחאי אלוש 
 
מאור אלוש שנים מסתובב ואוסף בחדרי הקלטות, בסלונים, בבמות שירים ערומים ולבושים מתוך הנפש מוסיקה דוקומנטרית, שנכתבת במקומות החשופים ביותר שהלב מבקר בהם. פעם מלא, פעם ריק, תמיד כנה. כך הוא גם מגיש אותה למאזינים, בקול חמים, בגובה העיניים. מאור סוגר עשור של עשיה מוסיקלית בתל אביב. מגיל צעיר מתעסק במוסיקה בצורה הוליסטית, מהמילים הלחן והעיבוד דרך הנגינה וההקלטה ועד למיקס והמאסטר.
 
לפני שנתיים, לאחר שני אלבומים עם להקת "ילד על הירח", שהיה הסולן שלה, יצא לדרך חדשה עם EP סולו ראשון "בחורות מגניבות כמוך". בימים אלו מתחיל לשחרר לאוויר העולם שירים ראשונים מהאלבום "מים רדודים" שעתיד לצאת ב2020. הנושא המרכזי באלבום הוא התבגרות מתקופת הנעורים, המים הרדודים הם דימוי לפשטות שלווה שלא כל כך קל להגיע אליה או להישאר בה, בייחוד כשאתה שייך לדור הY. כך גם בהקלטת האלבום הדגש היה לשמור על פשטות מוסיקלית, שתיתן ביטוי למילים והלחנים באמצעות כלים אקוסטיים ואנאלוגיים. האלבום הוקלט בלייב עם החברים: צוק דבוסק, טל תמרי, רותם פרימר ונועם לוינברג.
 
סינגל ראשון מתוך האלבום "מים רדודים". מילים שכתב ילד לאחיו הגדול שעזב את הבית. 15 שנים ישב השיר בארכיון משפחת אלוש בישוב מיתר שבדרום. יוחאי כתב אותו כשצחי עבר לתל אביב. 'מדבר' הוא סמל לתקופת הילדות והנעורים, לזיכרונות, לחלומות, לרגעים שלא יחזרו יותר. מאור מחליט להפיח חיים בשיר ולצרף אותו לאלבום החדש. אין כמו נוסטלגיה אישית לעשות ממנה מוזיקה טובה.
 
*הופעה קרובה: 19.11.27 | יום רביעי 00:20 | לבונטין 7 | תל אביב 
חזור לרשימה המלאה