להקת אלף.דלת "בואי אלי"

שם האומן: להקת אלף.דלת

שם השיר: "בואי אלי"

לפני 4 שנים, כשהאח הבכור למשפחת דגן, ניר, החליף קידומת, הוא החליט שהגיע הזמן לממש אהבה ותיקה ויחד עם אחיו המוזיקאים רן ואור ובסיוע דן תורן שעזר להפיק את הערב, הרימו הופעה  מרוממת נפש באוזן בר, שהיה מלא בקהל אוהב ומפרגן. באותו הלילה נולדה הלהקה החדשה. הם רק עוד לא ידעו את זה.
 
כשאור, האח הצעיר למשפחת דגן, השתחרר מהצבא, השלישייה התחילה להיפגש ולנגן בצורה סדירה, נכתבו טקסטים ולחנים, והקסם של החיבור המשפחתי הפך לחלק מההרמוניה המוזיקלית, ומהדבק בין שלושת הנגנים-מבצעים. הלחנים שויפו, ולצד הטקסטים הראשונים אשר נכתבו על ידי כותבים בכירים כמו חנה גולדברג ודן תורן, החלו להיכתב טקסטים נוספים על ידי האחים אשר הפכו את האלבום לאישי ומחובר עוד יותר לעצמם. התוצאה הייתה אלבום של שירים מקוריים, בהפקה עשירה ומוקפדת, שנוצרו בהשפעות מגוונות משלושת העשורים שמהם מגיעים האחים – שנות העשרים, השלושים והארבעים לחייהם.
 
אבל עבור האחים, התוצאה היא רק נקודה בזמן, כי המסלול הזה היה מיוחד ושונה מאד. בתקופה שבה המוזיקה הופכת למוצר, הסיפור של אלף.דלת הוא בריזה מחשבתית נעימה שמזכירה למה בעצם מוזיקאים עושים את מה שהם עושים - חדוות היצירה ואהבת המוזיקה. החיים עצמם, אשר היו כל הזמן ברקע, הפכו את הפקת האלבום ל-'אירוע מתגלגל', כפי שמכנה זאת הלהקה, כאשר השינויים האישים ומסלול החיים של כל אח השפיעו באופן רציף על היצירה עצמה.
 
לפרויקט המוזיקלי של אלף.דלת הצטרפו, מלבד דן תורן שהפיק את האלבום, מוזיקאים מובילים נוספים, ביניהם גיל סמטנה, עופר קורן, יובל שפריר, פיטר רוט, סיון טלמור, מאיה בלזיצמן, גליה חי, ניצן חן רזאל ועוד רבים וטובים אחרים שהוסיפו כל אחד מימד משלו ליצירה הסופית.
 
את הסינגל הראשון 'בואי אלי' כתבה חנה גולדברג, כלת פרס ישראל למפעל חיים של אקו"ם שכתבה שירים רבים שהפכו לנכסי צאן ברזל בישראל. קסמו של הטקסט הוא בהיותו ברור ונגיש מחד – תיאור סיפור הזוג שנוסע מעבר לים ואת הקשיים שנוצרים במהלך הנסיעה. מאידך, הסוף פתוח – כך שכל אחד יכול להתחבר למסקנה שמתאימה לו: האם לחזור או לא? האם הכי טוב בבית או אולי דווקא צריך להמשיך ולחפש למרות הקשיים? השיר שודך ללחן מלא תנופה של ניר דגן ולביצוע הצטרפו עופר קורן על הגיטרות, יובל שפריר על כלי ההקשה ופיטר רוט בקולות הרקע.
 
סינגל הבכורה של להקת אלף.דלת מלווה בקליפ מורכב במיוחד, שביים אור דגן. הקליפ מתרחש בעולם גדול ולבן, אליו מפליגים גיבורי השיר בחלומות המסע שלהם, כמו ילדים אשר בונים מבצר מארגזי קרטון ובריסטולים. הוויזואליזציה המיוחדת מתחברת למילים היפות שכתבה חנה גולדברג, ומפתה את הצופה לנדוד במחשבותיו עם העלילה ולייצר עבורו סוף משלו לסיפור. האלבום המלא ייצא בחודש נובמבר.
חזור לרשימה המלאה