יעל קופלנד ''רצפות''

שם האומן: יעל קופלנד

שם השיר: ''רצפות''

יעל קופלנד (24) היא גיטריסטית וזמרת-יוצרת, אשר ניכר שהשפה הכתובה, משחקי מילים ודימויים, הם אלו המניעים את יצירתה. יעל מגישה שירים שהם סיפורים קטנים הכתובים בשפה אישית וכנה, המעוררת הזדהות והשתתפות בחוויה. עם לחנים המתכתבים היטב עם מילותיה, ועיבודים הנוגעים בעולמות הבלוז- סול, 'אר אנד בי', אמריקנה, יוצרת יעל אווירה רכה ונעימה בעלת גוון מעט אפלולי המתבטא בקצב איטי ומותח, תשוקה ועצבות.
 
יעל משחררת EP ראשון בשם ''השארתי את האורות דולקים'', וזה שיר הנושא מתוכו, בהפקתו של  המוזיקאי רועי אבני. המיני אלבום כולל חמישה שירים ומתאפיין בסאונד חם ואקוסטי, המבליט את האווירה האינטימית  של שיריה. בתחילת מאי 2018, שחררה יעל סינגל ראשון מתוך האלבום בשם  ''התבוננתי בך'', בהמשך את - ''חשיכה'' וכעת את "רצפות" שהמשפט שחוזר בו הוא 'השארתי את האורות דולקים'. האורות הם רצף מגדלורים קטנים שנועדו לאותת ליוצרת צעירה היכן הבית שלה בעולם ולעזור לה לחזור פעם אחר פעם, אחרי שתתרחק. האור בחדר, הנשקף מהחלון, הוא תזכורת לעוגן האחד השפוי שאליו אפשר לחזור, ההרגשה החמימה בכל פעם כשתחזור, זו שתפשיר את הקור החיצוני של העולם ותכסה את האדם באינטימיות המוכרת, הרחמית, של הבית. האורות בבית הם גם ההזמנה שלה אל העולם להיכנס לחדר ולהקשיב. 
 
יעל מופיעה עם שיריה על מגוון במות (פסטיבל יערות מנשה, ומועדונים שונים ברחבי הארץ) עם הרכב נגנים: עומרי זליקוביץ' - גיטרה, מתן שני - קלידים, בן הר געש - בס, ליעד מילנר - תופים.
 
הופעות קרובות:
22.8 מופע השקת אלבום, תאטרון תמונע, ת''א
25.9 חאן יותם, עין הוד
חזור לרשימה המלאה