יעל טאוב "מפחיד להיות אישה"

שם האומן: יעל טאוב

שם השיר: "מפחיד להיות אישה"

"זה לא באמת קרה, בסוף זה ייגמר בפשרה", "אם את אומרת לו שלום זה רומן בהתהוות, כל המתיקות הזאת היא פשוט טיפשות". שורות אלה, ורבות אחרות, מרכיבות את סינגל ההיפ הופ הפמיניסטי של יעל טאוב "מפחיד להיות אישה". בשיר ניכרת אמירה נוקבת על המציאות הנשית, והסכנות האורבות בסצנות ספציפיות מחיי היומיום של כל אישה, בכל גיל, תפקיד ומצב.
 
במקביל להיותה מוזיקאית, טאוב עוסקת בחינוך מוזיקלי לגילאי תיכון. יעל גילתה שנקודת המפגש בין היצירה האישית שלה והחינוך היא במוזיקה עם מסר חברתי נוקב. השיר "מפחיד להיות אישה" הוא נקודת השיא של החיבור בין השניים: סינגל היפ הופ שעוסק בנושאים של הטרדות מיניות והאשמות הקורבן, שהפיק עידו מימון, אחד המפיקים המצליחים והמושמעים בז'אנר.
 
הדברים שטאוב חשה וכתבה מקבלים עצמה חדשה בקליפ שחושף מצבים מקוממים שכל אישה התנסתה בהם החל מילדות: הזר בגן השעשועים, הגבר שעוקב אחריה בחושך, הבוס שמטריד במקום העבודה, וכדומה. את הקליפ כתב, ביים, צילם, וערך תומר לוי, ובו השתתפו נשים שבחרו לקום ולהציג את עמדותיהן כנגד המצב.
 
יעל טאוב בעלת שני תארים בתחום המוסיקה והחינוך, מסיימת כעת תואר שני נוסף, ומופיעה ברחבי הארץ עם חומרים מקוריים ובהרכבים הווקאליים מקהלת הגוספל של איריס ועופר פורטוגלי, וההרכב "אוסף פרטי".
 
מילים ולחן: יעל טאוב ועידו מימון
הפקה מוזיקלית: עידו מימון 
חזור לרשימה המלאה