יעל את מגזימה "או או"

שם האומן: יעל את מגזימה

שם השיר: "או או"

סינגל בכורה ליעל את מגזימה, השיר או או נכתב הרבה לפני תקופת הקורונה, כשכולם עוד התרוצצו ממקום למקום, וגם היא התארחה בדירה יפה ומשופצת של חבר שסיפר כמה שמצליח לו, איך שהוא מתפרנס נהדר מהעבודה הנהדרת שלו וכמה שהוא מאושר משינויי התזונה שהוא ערך בחייו.
 
"למחרת נותרתי עם תחושת מועקה מהשיחה הזאת; רציתי לתחקר אותו לפרטי פרטים, לדעת איך הוא הגיע לכל ההישגים המופלאים הללו (כדי להעתיק, כמובן) – שבמחשבה שנייה בכלל לא קשורים אליי ולחלומות שלי. סתם, ראיתי בחור מאושר ומסופק, והסתנוורתי מאוד, ופקפקתי מיד בבחירות שלי, והשוויתי בינינו, והחיים שלי נראו לי בן רגע הרבה פחות מוצלחים. וככל שחשבתי על זה יותר, רציתי לומר – מתי אבין שזה לא או או, אפסיק לחכות להגיע לרגע שבו אחצה את הקו מהעכשיו לחיים המושלמים שאני בטוחה מעל לכל ספק שמגיעים לי? רציתי מאוד למצוא שותפים לתחושה הזאת. כשהגיעה תקופת הקורונה, החיים שלי  (וגם החיים של החבר ההוא) השתנו לגמרי. פרנסות התאיידו, הוא סיבלט את הדירה היפה ואני התכנסתי פנימה. ואז הבנתי כמה מה שכתבתי רלוונטי לאותו השיעור שאומרים שהקורונה באה ללמד אותנו – באמת אין או או, באמת החיים מורכבים ומועדים לשינויים בכל רגע, ובאמת מה שנראה מסנוור ומושך מבחוץ יכול ברגע להיעלם ולהפוך לנחלת העבר."
 
לשיר צורף קליפ בעריכת יעל שלח בו אנשים שבימים רגילים הייתי מתה לדעת איך נראים החיים שלהם, מצטלמים בסיטואציות אמיתיות לגמרי שהבידוד זימן – שדות תעופה ריקים ומסיכות על הפנים בהודו, יוגה (מוצלחת או פחות), אפייה ובישולים (מוצלחים או פחות), זמן אינסופי עם הילדים בבית – מהנה או הרבה פחות – והכי חשוב, בלי פילטרים, בלי לייפות, פשוט ואמיתי.
 
יעל, את מגזימה היא יעל ברונשטיין, מוזיקאית ירושלמית – זמרת, ראפרית ויוצרת, המוציאה בימים אלה סינגלים לקראת אלבום בכורה. יעל יוצרת טקסטים מעמיקים המפשיטים נושאים כמו התאהבויות גרועות, FOMO והחוצפה של ירושלים, המקבלים הפקה מוזיקלית היפ-הופית עם טוויסט מקומי (ניב אופיר) ומבוצעים בשילוב של ראפ ושירה מלוא הגרון. הסינגלים הראשונים והאלבום הם פרי סיבובי הופעות נרחבים, סולו ועם הלהקה ואיסוף חומרים אינטנסיבי. 
חזור לרשימה המלאה