יעל את מגזימה "אור"

שם האומן: יעל את מגזימה

שם השיר: "אור"

מילים ולחן: יעל ברונשטיין
 
יעל ברונשטיין היא 'יעל את מגזימה'. מוזיקאית, יוצרת, ראפרית, ירושלמית ובעיקר סטורי טלרית של החיים שלה. בימים אלה היא עובדת על אלבום ראשון, מתוכו יצאו השירים "או או" וכעת "אור". השילוב המסקרן שבין ספוקן וורד (word spoken) למחזות זמר, ראפ והיפ הופ הולידו סטייל חדש שיעל אוהבת לקרוא לו 'ראפ עם שירה מלוא הגרון'. ובמילים אחרות: מוזיקה שמורכבת מסיפור טוב, הגשה דרמטית ראויה וביצוע קולי גדול ומהפנט. במוזיקה שיעל יוצרת הטקסט והסיפור תמיד עומדים בפרונט, באים להעביר מסר עם משמעות. לרוב ביקורת על מה שקורה סביבה. אבל יש בה גם אמונה בסיסית ועמוקה בעצמה ועוצמה נשית לא מתנצלת.
 
יעל מספרת על השיר החדש: "אור נכתב מתוך חוויה טראומטית שחוויתי במערכת יחסים קצרה ואינטנסיבית. הכרתי בחור שעל פי כל הקריטריונים היה בחור מדהים, מלח הארץ. אבל בפועל היה בחור אלים וכופה. אחרי האירוע המדובר התמודדתי עם סיוטים וחרדות, ובאופן כללי הרגשתי שעברתי בעקבות ההיכרות שלנו משהו שלא עוזב אותי. כשהתעוררה תנועת  Me Too , ארגון "אחת מתוך אחת" יצר מאגר שמות של תוקפים שעובד כך שאם שתי נשים הזינו שם של תוקף כלשהו במאגר, הן יקבלו הודעה עם הפרטים אחת של השנייה. שם הבנתי שזאת לא אני שצריכה לפחד להיתקל בו, אלא בדיוק להפך, הוא זה שצריך לפחד מהמעשים שלו שיכולים לרדוף אותו בדרכו אל העתיד המזהיר שמחכה לו, וכל התחושה שלי לגבי  מה שהיה השתנתה."
 
את השיר החדש מלווה קליפ מושקע שבו מככבת זוהר וסילויצקי, בלוגרית ומשפיענית רשת בתחום הבודי - פוזיטיב. הקליפ מציג את זוהר עושה את מה שהיא עושה באופן קבוע כבר שנים – מתאמנת באופן אינטנסיבי ומציגה את הכוח הפיזי שלה כאנלוגיה לעוצמה הנשית והנפשית שלה שהופכות אותה לדמות מעוררת השראה לעשרות אלפי נשים וצעירות בישראל. הקליפ, המציג אישה במידה כמו של זוהר בסיטואציה ספורטיבית, הנו ייחודי בעולם הייצוגים של נשים מתאמנות שלרוב תהיינה רזות מאוד, או לחילופין יוצגו כמתאמצות להוריד במשקל, מה שהופך את השילוב הזה לפורץ דרך.
 
'יעל את מגזימה' היא תערובת יצירתית המורכבת מכנות בלתי מתפשרת, שירה חזקה ובולטת, בשלות, הומור עצמי ובעיקר הגזמה בכל דבר שהיא עושה אבל בצורה הכי אותנטית שיש. 
חזור לרשימה המלאה