יסמין מזרחי "אומנות באהבה"

שם האומן: יסמין מזרחי

שם השיר: "אומנות באהבה"

יסמין מזרחי היא יוצרת כותבת ואמנית שמצאה את השילוב המושלם של עולם התרבות ויצירתו לצד עולם המשפט ופריצת הדרך שעושה בדרכה הייחודית בתחום המשפטים החוזרים האזרחיים.
 
יסמין חובשת מספר "כובעים", כובע האומן לצד כובע עריכת הדין, בעלת משרד פרטי שחרט על דגלו את הרצון להוביל שינוי בתחומים הנוגעים לליבה בעולם המשפט ואף בעולם הרפואה שאליו נשאבה כאשר נאלצה להתמודד עם העובדה ששני הוריה אושפזו בבית חולים חדר ליד חדר. באותה התקופה היא יצאה למסע לא פשוט של התמודדות עם החיים בצל המוות המרחף. בעולם המשפט ההתמודדות היא עם מסמכים וראיות לצורך הוכחת האמת וסיוע לזולת הנזקק לעזרה משפטית, אך בעולם הרפואה ההתמודדות כבר בפאזה אחרת, לא רק עם טקסטים, פרוטוקולים ומסמכים, אלא התמודדות עם נפש הזולת וחייו מתוך תקווה לבצע שינוי במצב הבריאותי נדרשת אומנות מזן אחר.
 
 את כתיבתה המוזיקלית היוצרת של יסמין חשפה קורין אלאל, המוזיקאית המוכשרת במוזיקה הישראלית, אשר הלחינה את השיר "כשהלב מדבר" שכתבה יסמין וביצעה בשעתו הזמרת מירית ליבה, יוצאת להקת שפיות זמנית ששרה את השיר הידועה והמפורסם משנות ה-90' "הקיץ האחרון". השיר פורסם ויצא לאוויר העולם, כשקיימים עוד שירים שיסמין כתבה והולחנו בין היתר על ידי קורין אלאל וחלקם על ידי יוצרים אחרים, אשר ממתינים להוצאתם בזה אחד זה לאוויר העולם.
 
יסמין היא יוצרת המשתפת פעולה עם אמנים אחרים, והיא כותבת שירים שמתאימים לאמנים במוזיקה הישראלית ולאחרונה החלה לכתוב גם שירים עבור המוזיקה המזרחית ערבית וכעת מצויה במגעים עם זמרים ויוצרים מתחום זה, כשכל מטרתה היא לתרום מכישורי השפה והראיה המרחבית שלה לתרבות הישראלית בכללותו באופן מגוון כדרכה שלה ומתוך חזון לחבר את "קשת התרבויות" לדרך הבנויה מיסוד האהבה והראיה של "ואהבת לרעך כמוך".  
 
את השיר אומנות באהבה, יסמין כתבה והפיקה עצמאית, כשהמלחין הוא ידידה הטוב ויק שפי, שלימים חזר בתשובה. המבצעת של השיר היא זמרת מוכשרת, עדן גרידיש, עם קול סופרן הצובע את השיר בגוון עמוק, מבחינת יסמין הבחירה בעדן גרידיש לביצוע השיר הוא סגירת מעגל, הואיל והוריה של המבצעת, מרצ'לה ובני גרידיש, הם זיווג שחיברו הוריה של יסמין, שמואל ואלה לואיס ז"ל שהיו כזוג יוניים שבחיים ובמותם לא נפרדו, כך שאין יותר קוסם מבחינת יסמין לבחור בעדן גרידיש כמבצעת השיר.
 

חזור לרשימה המלאה