ילון לוי "בסופו של יום"

שם האומן: ילון לוי

שם השיר: "בסופו של יום"

לחן: ילון לוי
מילים: ילון לוי ועידן ג'ייקוב לוי
עיבוד והפקה: ילון לוי ואודי שמחון 
צילום: מורן ויזל
 
ילון לוי מוזיקאי יוצר בן 34, עוסק במגוון רחב של תחומים בעולם המוזיקה: הלחנה וכתיבה, ביצוע, עיבוד, הפקה והוראת מוזיקה. ילון עובד עם אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים, מלמד ומנחה הרכבים. ילון גדל על הרבה מוזיקה לועזית וגם ישראלית ששמע בבית. אומנים כמו הביטלס, הרולינג סטונס, סיימון וגרפונקל, ג'ון דנבר, אריק אינשטיין, כוורת ועוד.
 
ילון נמשך לעולם המוזיקה מאז ומתמיד, התחיל את המסע העצמי שלו בגיל 14 עם למידת נגינה בגיטרה, התאהב בכלי ומשם התפתח להלחנה וכתיבה. בתהליך למידת הגיטרה, קיבל השראה מגיטריסטים כמו מרק קנופלר, ביבי קינג, ג'ו סטריאני, פאט מת'יני ועוד. בטיול של אחרי הצבא בדרום אמריקה ספג ונחשף למוזיקה עממית מהמדינות בהן ביקר וקיבל השראה שניכרת בהלחנתו. לאחר מכן למד ב"רימון" בית ספר למוזיקה ובמקביל למד לתואר ראשון בחינוך מוזיקלי במכללת "לוינסקי" והמשיך להיחשף למוזיקת עולם ואומנים כמו דיפ פורסט, סנאטם קאור, אנושקה שנקר ועוד. סגנונו הייחודי של ילון משלב פולק, רוק ומוזיקת עולם. מוזיקה עממית עמוקה, עדינה עם הרמוניות מיוחדות, נגינה נוגה המלאה בכנות רגש ונשמה.
 
כיום ילון עובד על הקלטת אלבום באורך מלא. חלק מהשירים הם בהפקה של אודי שמחון (רמי קליינשטיין, קרס פלס, שלמה ארצי ועוד...) וחלק בהפקה עצמית. 
חזור לרשימה המלאה