יזהר אשדות ודורון טלמון "זה לא הזמן"

שם האומן: יזהר אשדות ודורון טלמון

שם השיר: "זה לא הזמן"

מילים: יהלי סובול
לחן: יזהר אשדות
הפקה מוסיקלית: יזהר אשדות ומשה לוי
 
שיר חדש של יזהר אשדות הוא תמיד אירוע משמח, בפרט כשהוא משתף פעולה עם אחד הקולות המסקרנים של השנתיים האחרונות, דורון טלמון, סולנית ההרכב המצליח "ג'יין בורדו", שהצליחה למשוך את תשומת ליבם של רבים בזכות קולה ושיריה הייחודיים. "במהלך העבודה על "זה לא הזמן" הבנתי שהשיר הוא מסע של שניים, גבר ואשה. את דורון הכרתי כשפנתה אלי להתארח בהופעה של ג׳יין בורדו והיה ברור לי שהקול והאישיות שלה יתחברו לשיר וישלימו אותו." (יזהר אשדות).
 
החיבור בין השניים היה הרמוני והשניים החליטו להמשיך גם לבמה. דורון תתארח עם ג'יין בורדו בהופעה המיוחדת שיזהר אשדות יקיים באמפי זאפה שוני. יזהר אשדות מספר כיצד נולד השיר "זה לא הזמן": "בשנה האחרונה חזרתי לכלי הנגינה האלקטרוניים איתם יצרתי והפקתי הרבה מהמוסיקה שלי בשנות השמונים, באלבומים של בעז שרעבי, אדם וכמובן ״אם ננעלו״ של עפרה חזה. החזרה לסינטייסייזרים האנלוגיים לקחה אותי אל הצלילים שנוצרים כמעט באקראי על ידי חיבור של יחידות שונות שיחד מרכיבות מערכת מודולארית שלמה שמנגנת צלילים מפתיעים ומקצבים לא צפויים. משם הייתה הדרך קצרה אל לימודי אלקטרוניקה ובנייה עצמית של כלים, תוך שאני מתעד בווידאו ומשתף את קהילת המוזיקאים הישראלית בתהליכים וביצירה שלי. צללתי עמוק אל היצירה וההשראה החדשה ויצרתי עשרות קטעים, אבל רק בחודשים האחרונים החלו הצלילים האלקטרוניים להשתלב בשירי האלבום החדש. זה החל כשפגשתי מחדש את אחד הקטעים האלקטרוניים עם גיטרה ביד, יחד עם משה לוי בפסנתר והתחלתי לשיר ולאלתר על אחד מהטקסטים שכתב יהלי סובול במהלך העבודה המשותפת שלנו על האלבום החדש. כך נולד השיר ״זה לא הזמן״. במהלך העבודה הבנתי שהשיר הוא מסע של שניים, גבר ואשה. את דורון הכרתי כשפנתה אלי להתארח בהופעה של ג׳יין בורדו. היה ברור לי שהקול והאישיות שלה יתחברו לשיר וישלימו אותו, ואכן שמחתי לגלות כי הקולות שלנו השתלבו היטב יחד עם הכלים האלקטרוניים והאקוסטיים עליהם ניגנו, משה לוי ואני. עכשיו אני מצפה לבצע את השיר הזה לראשונה בהופעה חיה ב-11/8 באמפי שוני, שם אארח את דורון עם ג׳יין בורדו, וכמובן גם את רונה קינן ואסתר רדא״.
 
יזהר אשדות, יוצר, מבצע ומלחין מוביל, שעל שמו רשומים עשרות להיטי ענק בביצועו וכאלה שכתב לאחרים, שבעה אלבומי סולו ומפיק מוסיקלי של אלבומים רבים שהזניקו קריירות מצליחות, לא מפסיק להופיע עם ההרכב בהופעות הרוק'נרול, לבד עם הגיטרה וכמובן עם להקת האם, תיסלם. בימים אלה עובד יזהר על אלבום חדש, מתוכו שוחררה טעימה ראשונה בחורף - ״כפר צרפתי״. בהופעה המיוחדת יבצע יזהר את להיטיו הגדולים מתוך הרפרטואר העשיר, כמו: "צילו של יום קיץ", "מה תאמרי", "זמן קסם", "בכל פעם שאני מתאהב", "במרחק נגיעה מכאן", ריקוד קטן" ורבים אחרים.  
 
הלהקה - אורח מיוחד: פיטר רוט.
צוף פילוסוף: בס
רן עפרון: קלידים וגיטרה
שי ברוך: תופים
דינה לוריא: כינור
חזור לרשימה המלאה