יונתן דרזי "למה זה קורה ?"

שם האומן: יונתן דרזי

שם השיר: למה זה קורה ?

מילים ולחן: יונתן דרזי
עיבוד והפקה מוזיקלית: טל שטיין
 
כשיונתן דרזי (24) מפתח תקווה מתנדב בבתי חולים ומרכזי שיקום ושר את שיריו, הוא מחפש את הדבר החשוב לו ביותר אצל קהלו: הנשמה. הרגש. האמת. עבורו, השירים שיוצאים מקרביו נועדו להביס את כל המגננות והחומות ולכבוש את הלב. זה המניע שלו וזו התשוקה שבוערת בו. למעשה, התשוקה הזו עוברת אצלו במשפחה בתורשה.
 
יונתן הוא נכדו של הפסנתרן, המלחין, המוזיקאי והזמר המנוח יואל שר, מהמוזיקאים המשפיעים ופורצי הדרך בארץ בסצנת הג'אז והמוזיקה הקלה בשנות ה-60 וה-70. אמו סיוון ואביו אורי מוזיקאים מנוסים אף הם. לכן, מן הטבעי, שהכישרון והכמיהה ליצור מוזיקה מהמקום הכי כן ונכון, יבערו גם ביונתן. מי שבגיל 19 כבר הקים את העסק הראשון שלו והפך תוך 5 שנים לאיש עסקים מצליח, תיעל את חוש היזמות והחליט, כנגד כל הקשיים, לנהל ולטפח את הקריירה המוזיקלית שלו במו ידיו עם נחישות, צמא ותאווה להצליח. בג'ונגל של עולם המוזיקה אין מקום לחלשים אבל יש מקום לחולמים ויונתן הולך עם חלומו להפוך ליוצר וזמר מוערך עד הקצה ויש לו את כל הנתונים לכך.
 
שיר הבכורה שלו – "יש לך הכל" זכה לתשבוחות התקשורת ועתה הוא משחרר את שירו החדש והאישי ביותר – "למה זה קורה?". שאלה זו שגורה בפי כל אחד ואחת מאתנו בצומת מסוים בחיים: במערכות יחסים, בדילמות מקצועיות, במחשבות על העתיד. עבור יונתן, בלדת הנשמה המרגשת שכתב והלחין בעצמו, מתכתבת עם זוגיות שנגמרה ומשקעיה. קשה להגדיר את סגנונו של יונתן וזה כל הקסם: הוא יכול להיות אמן פופ מבריק ומחוספס, לצקת סלסולים לתוך תמהיל דאנס מוזיקלי ואו לבחור דווקא באלמנטים קלאסיים. מה שבטוח, שטביעת חותמו האישית מורגשת למן השמיעה הראשונה והשיר החדש חושף עוד פן מרתק בישותו האמנותית.
חזור לרשימה המלאה