יוני ליבנה ויונינה "הרופא לשבורי לב"

שם האומן: יוני ליבנה ויונינה

שם השיר: "הרופא לשבורי לב"

הרופא לשבורי לב' הוא הסינגל הפותח מאלבומו השני של יוני ליבנה, שאותו כתב והלחין. שבעה שירי אהבה לאנשים שלא אפגוש' השירים באלבום מבקשים להתמודד בדרך אופטימית עם הרעיון של פרידה והתרחקות מהאנשים הקרובים ביותר: דואטים ושיתופי פעולה כהזדמנות לזוגיות מוזיקלית חדשה. הלחנים באלבום זכו בפרס אקו"ם (עידוד היצירה למלחין).
 
שיר הנושא, 'הרופא לשבורי לב', מתאר מאבק יומיומי של מי שיצא מזוגיות ארוכת שנים: פגישה מדי בוקר עם עולם חדש וזר, במרחק מאדם אהוב ומגופו, אחרי לילה נוסף של זיכרונות וחרטה. ליבנה והמפיק רועי חרמון ('ארמון', 'טיגריס') יצרו מעטפת אלקטרונית עדינה שנותנת מרחב למלודיה ולרכות שבהגשה הקולית של ליבנה – כמחווה עכשווית לפופ הפסנתר הישראלי של שנות השבעים. לשירה מצטרפים הזמרים ובני הזוג יוני ונינה טוקייר ('יונינה') שסרטוני היו-טיוב שלהם זכו לפופולריות גורפת בשנה האחרונה. לליבנה ולחרמון (פסנתר, קלידים, חצוצרה), מצטרפים בנגינה עודד אלוני (כלי הקשה), גיל ליבני (גיטרה ובאס).
 
באלבום החדש ליבנה משתף פעולה עם מוזיקאים כגון חנן בן סימון, שירה ז' כרמל (האחיות לוז), דניאלה ספקטור ורועי אביטל. בהופעה הקרובה של ליבנה תתארח הזמרת שירה ז' כרמל -13/5 אוזן בר, תל אביב
 
הופעות קרובות:
10/6 בעשן הזמן, באר שבע,
24/6 בחאנ'לה, ירושלים
חזור לרשימה המלאה