יוני ג'הסי "נשימות" האלבום

שם האומן: יוני ג'הסי

שם השיר: "נשימות" האלבום

אחרי  שלושה סינגלים " אין לו זמן", "יוצא עם אברם לטיול", "קרובים יותר", יוני ג'הסי מוציא את האלבום השני " נשימות"  שבו 11 שירים .שנה של עבודה עם המעבד המוזיקלי שמוליק דניאל שהפיק עשרות אלבומים מצליחים, עם תזמורי מיתרים של הצ'לן יועד ניר ותזמורי כלי נשיפה של אלדד ציטרין שהוסיפו לאלבום הרבה עומק ונתנו לטקסטים משמעות מיוחדת. 
 
יוני ג'הסי הוא יוצר, כותב ומלחין, מנגן על גיטרות ומפוחית ומופיע עם שיריו ברחבי הארץ, מגיש בלדות רוק עם שורשים עמוקים בתרבות הפולק והמוזיקה הארץ ישראלית. יוני חושב טוב טוב על כל תו בשיריו ושם דגש רב על מילים, הכתיבה היא המניעה את יצירתו אשר שואבת השראה מאמני מילים כגון מאיר אריאל, אהוד בנאי,שלום חנוך, בוב דילן וג'וני קאש. הוא איש רוח עם רגליים על הקרקע, נשוי ואב לשתי בנות.  
 
את הדחיפה לאלבום השני קיבל מביתו, שירה. בשיחה שהתנהלה ביניהם בנסיעת לילה מאוחרת שאלה שירה לשלומו של אביה והביעה דאגה שאינו כתמול שלשום, שחסר לו משהו. שירה שאלה אותו האם חסרה לו העיסוק במוזיקה, יוני הנהן בחיוב. כבר למחרת יוני התקשר לשמוליק דניאל ונפתחו בו שערי התשוקה ליצירה. וביתו שירה? - היא קיבלה שיר במתנה באלבום. במשך השנים, הכתיבה הפכה עבורו לחוויה רוחנית של התעלות. יוני כותב את השירים לפי נושאים שהוא בוחר, דבר הדורש ממנו להתעמק, ללמוד ולחקור את הנושא וכך הוא מעשיר את החוויה שבכתיבה. האלבום החדש הוא מסע בזמן המעלה לפני השטח דברים שלמד על עצמו במשך השנים. מתאר את הלך המחשבות שלו, את התחושות, התובנות, הסלידה מרוע, הפחדים, החמלה והתקווה. 
 
כל המילים והלחנים: יוני ג'הסי
למעט "אין לו זמן" -מילים: אריק איינשטיין, לחן: יצחק קלפטר
הפקה מוסיקלית ועיבודים: שמוליק דניאל
חזור לרשימה המלאה