יוחאי מורנו "עמנואל"

שם האומן: יוחאי מורנו

שם השיר: "עמנואל"

סא"ל עמנואל מורנו שירת בסיירת מטכ"ל ונהרג בסוף מלחמת לבנון השנייה בבעל בק. עמנואל היה בן 35 בנופלו "הכל מדויק" עמנואל תמיד היה אומר.
 
"כשעמנואל נהרג הייתי בן 10. לא היה פשוט בגיל כזה לתפוס לצד איזה אדם גדלתי. אמנם הכרתי אותו ברמה המשפחתית, עזרה בגינה, קריצות מעין לעין והשטויות שבד"כ אבל היה לי קשה לחבר את כמות הסיפורים והתיאורים לאדם שהכרתי. עם השנים והבגרות הדמות של עמנואל הפכה לליטוש פנימי והבנה עמוקה בכל עשייה, אבן דרך ממש. העז והענווה, האמונה החזקה שלקחה אותו למקומות שאיש לא מסוגל אפילו לדמיין, הדיוק שבעשיה הפשוטה. בגיל 14 כשהתחלתי לגשש בעולם הכתיבה וההלחנה בער בי הרצון לתת ביטוי לרגשות שצפו בי מהאובדן הכל כך גדול, החיים במשפחת השכול, ובצילו של אדם גדול כמו עמנואל ולתת צד בפרספקטיבה שלי עליו וממש כך נכתב השיר, ציור של דמות עלומה במילים ומנגינה והשלמה ברורה עם זיכרון חזק, כי עמנו-אל."
 
לפני כחודש נכנס יוחאי לאולפן והחליט שהגיע הזמן פשוט להוציא את זה והתחיל להקליט. לקליפ צולם דיוקן של עמנואל שמורכב ממשפטים שמגדירים אותו בצורה הכי אישית  שיצרה האחיינית עדי מורנו ואפילו אביה הבת הבכורה של עמנואל הגיעה לחתום את השיר, בקולות שעוטפים ונוגעים ישר ללב. 
 
"במהלך השנתיים האחרונות לקח את המוזיקה שלי כמה צעדים קדימה, הכנתי את הקרקע בשביל לצאת עם דברים מדויקים יותר, כן ממש ע"פ דרכו של עמנואל. התמקצעתי יותר בכתיבה והלחנה של שירים, נכנסתי לתהליך של הפקה והקלטתי את החומרים שלי באולפן, בהתחלה עם להקה ולאחר מכן עם מפיק. חצי שנה לפני תחילתה של הקורונה החלטתי להופיע בכל מקום שאוכל, מברים לחצרות סלון וכו. ועם הקורונה הפלטפורמה הזאת נסקה והחלום החל להתממש צעד צעד.
 
היום אני יוחאי מורנו בן 25 גר בירושלים מתרגש להתחיל דווקא מהשיר הזה שהוא אחד מהראשונים שכתבתי והאחרונים שהקלטתי ממקבץ סינגלים שיושבים באולפן ומוכנים לשעתם.
 
מילים ולחן: יוחאי מורנו (ומילים שנכתבו על הקבר) 
קטעי דיבור: עמנואל מורנו, אבי דיכטר, מתן כהנא.
קולות: אביה מורנו ואופיר סנדלר
עיבוד: יוני עלוש ויוחאי מורנו
הפקה מוזיקאלית: יוני עלוש
 
קליפ:
דיוקן מילים של עמנואל: עדי מורנו
הפקה, עריכה, וצילום: יובל ברגיל
צולם בחוות צוק, ובבית משפחת מורנו.
חזור לרשימה המלאה