יובל דה לוי "הבית הזה"

שם האומן: יובל דה לוי

שם השיר: "הבית הזה"

סינגל שני לקראת אלבום הבכורה שבדרך ליובל דה לוי, פנים חדשות עם צעקה של אמת והגשה מרגשת. יובל דה לוי, 28, ילד טוב חיפה ומהנדס צעיר בחברת סטארט אפ, התחבר אל המוסיקה מגיל צעיר כנגן פסנתר והתחנך תחילה על בסיס המוסיקה הקלאסית ובהמשך בגיל 14 – גילה את יצירתו המקורית.  אחרי הטיול שאחרי צבא, עבר לבאר שבע ללימודים באוניברסיטה. בתקופה הזאת חבר לרועי בר שדה ("מרפסות"). החיבור בין השניים העיר את הרצון לחזור אל המוסיקה והיצירה.  
 
העבודה על אלבום הבכורה ארכה כארבע שנים במקביל ללימודי הנדסה, תחילה באולפן של המוסיקאי אסף רוגן ובהמשך עם המוסיקאי והזמר צחי אלוש ("מרפסות"). במקביל להפקת אלבום הבכורה החל יובל להופיע עם שיריו במקומות רבים מדרום ועד צפון תוך שהוא זוכה לתגובות מחממות לב . 
 
יובל: "השיר "הבית הזה" נכתב למעשה בכמה תקופות זמן. בהתחלה, כילד מתבגר שרואה את הבית שלו לעומת בתים אחרים ומשווה ביניהם. אני זוכר שהיה לי חבר מאוד טוב, שתמיד כשהגעתי אליו הביתה הייתי נדהם מאיך שההורים שלו מדברים אתו. בלי סינונים, בלי מעצורים. הכל פתוח. והתחלתי לחשוב איך זה אצלי. והאם אצלי זה שהכל יותר מרוחק ומחושב זה טוב או לא. מושגים כאלה, של טוב או לא טוב. בלי משהו באמצע. שנים אחרי, נכתב הבית האחרון. כבר גרתי בבאר שבע, לא עם ההורים. ואז השלמתי את השיר מראייה של בן אדם יותר בוגר, שמגיע הביתה לאיפה שהוא גדל רק מדי פעם בסופי שבוע. כילדים, אנחנו רואים תמיד את הדשא של השכן יותר ירוק, יותר נוצץ. לא פעם אנחנו חוטאים בזה, בכלל בחיים, גם כאנשים בוגרים. יש דברים שמבינים רק שנים אחרי זה. הבית הזה זה בעצם שיר על הבית שלי. כמו שאני ראיתי אותו, כמו שאני פירשתי אותו בתקופה מסוימת. פרשנות צרה שמבוססת על דבר קטן. מוזמנים להכנס פנימה." 
 
המופע הקרוב :24.10 תמונע תל אביב
חזור לרשימה המלאה