יואב מאור "מאשים אחרים"

שם האומן: יואב מאור

שם השיר: "מאשים אחרים"

"לא מזמן ישבתי עם חבר אצלי בדירה וניגנתי לו שיר שכתבתי. הוא אמר לי: "תגיד, למה בעצם אתה לא עושה עם זה משהו?". אמרתי לו: "אין לי מושג..." ורק כשהוא הלך הביתה שאלתי את עצמי – רגע, למה אני באמת לא עושה עם זה משהו? האמת שלומר "לא עושה עם זה משהו" זה קצת לא נכון. כבר הוצאתי כמה שירים, אפילו הייתי ב"אח הגדול" ושרתי שם את השירים שלי, השיר "חמוץ מתוק" שהוצאתי ב-2010 היה להיט שהתנגן בלא מעט מקומות. אבל מאז... דממה.
 
רק כשישבתי להבין מה עוצר אותי, הבנתי שמה שעוצר אותי לחשוף את המוזיקה שלי, זה בדיוק מה שעוצר אותי בחיים עצמם: פחדים. פחדים שאני אשקיע, אחשוף את עצמי ואף אחד לא ישמיע. פחדים שזה יקבל ביקורות שליליות. פחדים שלא יאהבו את זה. שלא יאהבו אותי. ואז החלטתי לכתוב את השיר הזה – שיר שכולו על הפחדים שלי, על המחשבות שאני מכניס לעצמי לראש כדי לשכנע את עצמי שזה לגיטימי לשבת ופשוט לחכות שאנשים יעשו דברים עבורי. ואם הם לא עשו? מצוין, יש את מי להאשים.
 
"מאשים אחרים" הוא לא סתם שיר, הוא המחשבות הכי עמוקות ואפלות וקודרות שלי... וכנראה, שכל אחד ואחת מאיתנו יוכלו למצוא קצת את עצמם בין השורות. אני מקווה שתאהבו, למרות הפחד. " יואב מאור.
חזור לרשימה המלאה