חשש אמיתי "ההמנון"

שם האומן: חשש אמיתי

שם השיר: "ההמנון"

מילים ולחן: מתן בר, ותום הררי
הפקה: אור אדרי שניידרמן
 
"חשש אמיתי" משחררים סינגל ראשון מתוך אלבום הבכורה, אותו הפיקה להם המוזיקאית אור אדרי ויצא הקיץ במסגרת הלייבל "נוער אבוד". "ההמנון", הסינגל החדש של להקת "חשש אמיתי", כשמו כן הוא – המנון געגוע לנעורים. התחושה ההימנונית ניכרת מתוך הפתיחה הפומפוזית, שמיד אחריה מתחילה מוזיקה קצבית וסוחפת, ומנגינת הסינתיסייזר לאורכו של השיר אשר יוצרת אווירה חגיגית ונוצצת. אל המוזיקה נישא טקסט רגיש, אינטימי, ומעט מסתורי, מתוך המילים אותם שר תום משתקף זיכרון מתוק בצל הפרברים הבורגניים של תל אביב. נגינת הלהקה והמגע ההפקתי של אור אדרי מרפרפים אל הסנית'פופ והרוק של שנות ה80 וה90. מתוך כל אלה נוצר תמהיל של רוק ישראלי אשר מחזיר את המאזין אחורה בזמן אך גם שומר על אותנטיות עדכנית.
 
"חשש אמיתי" היא להקת אינדי המנגנת ומופיעה בתל אביב וברחבי הארץ מ2015 . בשנת 2016 הוציאה הלהקה אי.פי בשם "הודעה מוקלטת", אשר הופק ע"י המוזיקאים עדי רותם (choke) ונתנאל לנדאו, ושיר הנושא מתוכו נכלל באלבום האוסף הראשון של הלייבל "נוער אבוד", בשיתוף עם הלייבל האמריקאי "בורגר רקורדס". ב2018 נכנסה הלהקה להקליט אלבום בכורה עם המוזיקאית אור אדרי שניידרמן (ריו, אור אדרי) ומיד עם תום ההקלטות הופיעו במופע משותף על במת האינדינגב.
 
"ההמנון" הוא הסינגל הראשון שיוצא מתוך אלבום הבכורה "עבריתפופ", אשר עתיד לצאת ביולי הקרוב. הסינגל יוצא במקביל עם קליפ אשר ביים יעקוב מילנקי .
 
את הקליפ תשיק הלהקה בהופעה חגיגית ב15/5 במועדון EPGB Radio.
 
הופעות נוספות:
22/6 בפאב "המפלצת", ירושלים
6/8 הופעת השקה לאלבום, כולי עלמא, תל אביב
 
שירה וגיטרה: תום הררי
בס וקולות: מתן בר
סינטיסייזר: ניר שר
תופים: דניאל מאור
חזור לרשימה המלאה