חנן יובל "פני ילד"

שם האומן: חנן יובל

שם השיר: "פני ילד"

רס"ן יותם לוטן בן קיבוץ בית השיטה למוד השכול, נפל בשנת 2006 במלחמת לבנון השנייה בגיל 33.  לאחר נפילתו כתבה לאה שניר המחנכת שלו בכתות היסודי את השיר "פני ילד", שיוצא היום בלחן ובביצוע מרגש של חנן יובל.
 
יותם, בן לבתיה ועמיר, אהב מוזיקה, והיה מוכשר בנגינה, שירה ומשחק. הוא ניגן בפסנתר מגיל צעיר, והמוזיקה היוותה חלק משמעותי מאוד בחייו. הוא כתב שירים ופזמונים, מערכונים וקטעי קישור מלאי הומור והיה גם השחקן והמנחה על הבמה, ניגן וליווה בפסנתר בחגים ובערבי שירה בקיבוץ. הוא אף היה רכז חברתי ואיש חינוך נערץ על חניכיו.  
 
השיר הגיע לידיו של חנן יובל בעקבות המופע המשותף שלו עם להקת "הגבעטרון" בו הם מבצעים, בין היתר את "ונתנה תוקף" שהולחן ע"י יאיר רוזנבלום בעקבות הסיפור של נופלי בית השיטה במלחמת יום כיפור. באחת החזרות, זמרת חברת בית השיטה מסרה לחנן מכתב. המכתב היה מבתיה לוטן, אמו של יותם ז”ל שנפל במלחמת לבנון השנייה ובו היא מספרת על בנה ומצרפת שיר שכתבה לזכרו מורתו, המשוררת לאה שניר, ושארבע עשרה  שנים היא מייחלת להוציא אותו לאור. החיבור הזה ריגש את חנן, שהתגייס מיד להלחין ולהקליט את השיר, שיוצא היום אחרי שנים ארוכות של המתנה.
חזור לרשימה המלאה