חמוטל "מצאת את עצמך"

שם האומן: חמוטל

שם השיר: "מצאת את עצמך"

חמוטל חמו, יוצרת ומבצעת (23) בוגרת בית ספר למוזיקה "רימון", משחררת סנונית ראשונה לרדיו, "מצאת את עצמך" אותה כתבה והלחינה. להבדיל מהמון שירי פופ שלא שמים דגש על הטקסט, חמוטל לוקחת את החוויות הכואבות אותם חוותה ומתרגמת אותם לטקסט בעל מסר חד ויצרה שיר קל לאוזן, אותנטי ונוגע.
 
על השיר מספרת חמוטל: "כתבתי את השיר הזה מעל לשנה, הוא עבר איתי תהליך והשתנה בכל פעם, הבנתי שבכדי להכיל אנשים אחרים צריך להיות קודם כל אתה ולמצוא מי אתה באמת ומה האמת שלך. למדתי שאנשים יכולים לבוא וללכת וזה בסדר, אני מאמינה שאנשים יתחברו כל אחד מהמקום שלו כי הוא מעביר מסר אמתי על החיים ודווקא מהמקום בו אנחנו נופלים אנחנו נהפכים חזקים יותר. בזמן שהעולם הופך וירטואלי והרשתות החברתיות קיבלו כוח ויכולת להעצימם ולחשוף באותה מידה הן מרסקות, משפילות ומשאירות צלקות. כילדה לא הצליחו תמיד לתרגם אותי. בזמני לא היו רשתות חברתיות ויד קלה על המקלדת, ה"לינץ" היה פחות חשוף וכואב מהיום. כיוצרת היה לי חשוב לתרגם את זה למילים ולהגיד בקול רם לאותם "חלשים", אם איבדת אנשים, אבל מצאת את עצמך לא הפסדת כלום", לי לקח זמן, המון זמן להבין את זה, מקווה שהטקסט יחסוך לאחרים זמן וכאב. אנחנו מחליטים איך להרגיש כי הכל בראש, אנחנו השדים שלנו והמלאכים שלנו.. האושר שלנו והחיים שלנו תלויים בנו".
 
חמוטל ילידת בית שמש, גדלה וחונכה במוסדות דתיים - חרדיים, עשתה שירות לאומי. חמוטל הושפעה מאוד מזמרות גדולות – דיוות, "וויטני יוסטון", "מריה קארי" ,"סלין דיון" ועוד... ששמעו בסביבה הקרובה שלה שהיא הולכת ללמוד מוזיקה, כולם הרימו גבות ושמעה לא פעם אחת את המשפט " זה לא מקצוע ". הכתיבה עוזרת לה לבטא רגשות, "תקופה מסוימת הלכתי בדרך שאמרו לי...שרתי דברים שהם לא אני..היום אני במקום אחר והולכת רק על פי האמת שלי, אני הולכת לפי הרגש והלב וכותבת על מה שאמתי וקורה בחיי היומיום, מוזיקה אצלי באה מהלב. אני מאמינה שיש לי הכוח לחדש".
חזור לרשימה המלאה