חבורת אטומיק "אלבום ישן אלבום קטן"

שם האומן: חבורת אטומיק

שם השיר: "אלבום ישן אלבום קטן"

חברי הלהקה:
 
ירון פישמן - שירה, גיטרה ויוקללי
ניב הרמתי - מלודיקה, גיטרה וקולות
איתי ספורטא – קונטרבס
אורי אפק - חליל ושירה
אסף חסילביץ - צ'לו
 
חבורת אטומיק הוותיקה משיקה שני אלבומים דיגיטליים וכתמיד עושה את הכל אחרת, אם לא הפוך. החבורה מאופיינת בצליל עשיר ופולקלורי ובטקסטים שאנסוניירים וטרובדוריים, ודווקא בעברית. גם התרגומים ברובם מחומרים לא מוכרים ובנושאים שפחות נוגעים בהם. במופע יתארחו אושיית הפולקלור הותיקה שי טוחנר המשתף פעולה עם החבורה בשנים האחרות, הסינגר סונגרייטר דני גלבוע והפיראטיות פיראטיות הירושלמים שימלאו את רחבת הלבונטין בכלי נשיפה לרוב.

אלבום ישן
האלבום הוקלט בטכניקות אנלוגיות ע"ג טייפים ישנים ואפקטים שהורכבו במיוחד עבור האלבום, כדי לשמר את הצליל החם והפטיפוני.
האלבום כולל שירים מקוריים בצד תרגומים לשירי פולק שונים העוסקים בצד הפחות זוהר של האהבה - האובססיביות ב"אל תגלו לה" שמקבל פרשנות נרחבת ופרוורטית מה בקליפ לשיר בבימויה של בטינה פיינשטיין (אינדי-סיטי) ..או התרגום ל"להתראות אהובה" fair thee well  המוכר מביצועים של בוב דילן ומבוצע על ידי השחקנית מאיה מרון כאישה שננטשת עקב הריונה וחייה נהרסים. תחושת הנטישה מלווה את האלבום בשירים נוספים כמו "בודד שבא לי לבכות" – תרגום לשיר המפורסם של האנק ויליאמס I am so lonesome I can cry, "שלום לך תמי" שיר דייגים ישן מהוואי My Tane, "הוא יצטער" (who’s sorry now) מ 1923 ובגירסא המחודשת ל "כלבו שלום', שבוצע במקור ע"י חמי רודנר באלבומה הראשון של החבורה מ2005. בנוסף כולל האלבום תרגום לשיר של שרה וורדן (My brightest diamond) ואת "אנחנו הטיטניות, סווינג אהבה" מאת מי-טל נדלר שהולחן במיוחד לכבוד השקת ספרה הראשון. "אני אוהב את תחושת החשיפה, והתרגום חושף לא פעם רבדים שקל לדלג עליהם כשהמילים בשפה זרה", אומר ירון פישמן, הסולן. 
 
אלבום קטן
האלבום הקטן הוא האח הקטן והמרגיז של האלבום הישן, הוא לא דידקטי וממזרי, ומושפע מספרי ילדים כמו  "ניקולא הקטן" ו"מקס ומוריץ" וכו'. האלבום עוסק בדברים שבאמת מעסיקים ילדים כמו נפיחות (פוקים),  האם אורז מלא באמת ממלא יותר מאורז רגיל, ובעצות הממש ממש גרועות שהמבוגרים נותנים. "הכבש ה 16 ושירי חג ומועד ונופל יצאו בערך באותו הזמן,  כשהייתי בן עשר, וכשכולם שרו "הילדה הכי יפה בגן", אני שרתי "לים היא נותנת, לי לא" אומר פישמן "אני מניח שדבר לא השתנה מאז, אני עדיין מעדיף מלוח על פני מתוק.
 
השקה יום שישי 1.11.19 לבונטין 7 ת"א בשעה 14:00. כניסה חופשית 
אורחים מיוחדים: שי טוחנר, דני גלבוע, הפיראטיות 
חזור לרשימה המלאה