זי קיי "ניו.זי.לנד" האלבום

שם האומן: זי קיי

שם השיר: "ניו.זי.לנד" האלבום

כבר לא מעט שנים שיש שמועה על סוד מוזיקלי כמוס בין יודעי דבר, שאי שם במחתרת ההיפ הופ הישראלי, מתחת לרדאר התקשורתי ומחוץ לתודעת הציבור הישראלי, ישנו ראפר שכשהאלבום שלו יצא - ההיפ הופ הישראלי הולך להשתנות .  זי קיי (זוהר כספי) הוא היפ הופ במלוא מובן המילה. אמן שמבלה את רוב ימיו באולפן, כותב, מלחין, יוצר ומפיק ללא הפסקה, משחיז את היכולות המילוליות והצלילים שלו עד לרמת הדיוק הגבוהה ביותר. ראפר שיתקוף את כל עוולות החברה, ישקף תמונת מצב רלוונטית ויעביר ביקורת חריפה ללא התפשרות ונטולת מניירות.
 
זי קיי מצליח להגיש את טכניקות הראפ המורכבות ביותר (שהיו מוכרות עד היום בעיקר בראפ הלועזי) אל תוך שפה העברית. זוהר נולד וגדל בקרית אתא. הוא כותב ומופיע מגיל 14. בגיל 16 הקים את הרכב הראפ המחתרתי "הצד האחר" שהוציאו 3 מיקסטייפים שזכו לתגובות והתלהבות רבה מקרב חובבי ההיפ הופ המקומי. זוהר משחרר שירים לרשת ללא הפסקה מ2007  ומלווה את מוסיקת ההיפ ההופ מתפתחת בארץ כמפיק מוסיקלי כבר מעל עשור. בין היתר הפיק לרביד פלוטניק (נצ'י נצ' ) באלבומים "בור ועם הארץ" ו-"ברוכים הבאים לפ"ת". 
 
אלבום הבכורה שלו " ניו.זי.לנד " (עליו עמל ימים כלילות לאורך תקופה ארוכה, כשהוא לבדו מנצח על ההפקות המוזיקלית המושקעות, כמו כן על כתיבת המילים ותיפקד כטכנאי אולפן ומיקס) סוף סוף מוכן. לצד כישורי ראפ ייחודים, מביא זוהר על תוך המוזיקה הישראלית גישה בוגרת ובועטת בו זמנית. 
 
האלבום יצא לאור לאחר שני סינגלים , "ענין של זמן " ו"יוסטון ". מופע ההשקה של האלבום יתקיים ב-18.3 במועדון הגרין החדש ובוא יארחו רביד פלוטניק ,סולג'יי ועוד. 
חזור לרשימה המלאה