זיו שליט ויסמין ג'אזז "לצאת לרחוב"

שם האומן: זיו שליט ויסמין ג'אזז

שם השיר: "לצאת לרחוב"

"זה שיר מחאה. לכל דבר ועניין. אבל זה לא שיר מלחמה. זה שיר תקווה. שיר שאמור לעורר דיון. להעלות שאלות. קריאת התעוררות להבין שאנחנו הגיבורים להם חיכינו".  הציטוט הקצר של זיו שליט מתמצת היטב את הרעיון שמאחורי "לצאת לרחוב", הסינגל החדש שיוצא רגע אחרי שהפציע לחיינו עם אלבום הרטרו פולק העברי "אותו נהר פעמיים". האחרון יצא בשיא הגל הראשון של הקורונה וקיבל ביקורות נעימות במיוחד ומקום של כבוד בבחירת העורכים.
 
"לצאת לרחוב" הוא לא שיר מחאה קלאסי, לא בהיבט המילולי ולא בלחן הפופי-מתקתק שלו, אבל אז מגיעה יסמין ג'אזז אמנית אקטיביסטית ששייכת לז'אנר ההיפ הופ האלטרנטיבי וששמה לה כמטרה לקדם את זכויות האדם והאזרח באמצעים אמנותיים אבל לא רק. האי.פי האחרון שלה "שבוע שעבר" נע על התפר בין ראפ לבין פואטרי - ספוקן וכמעט תיאטרון, תוך מודעות ואהבה גדולה לעברית ולאופן בו השפה באופן כללי מעצבת את המציאות.
 
שיתוף הפעולה ביניהם בסינגל החדש, בעל הפיזמון המדבק, נותן השתקפות חיובית לטירוף המתרחש בבלפור, בקיסריה, מול בתים של אנשים שצריך להעיר אותם, בגשרים, בצמתים, על פסל המנורה וברחוב. נקודת המוצא של השיר ושל זיו היא שבעתיד, רוב הסיכויים שהתקופה המוזרה בה אנו חיים תיזכר כנקודת מפנה חיובית בחברה הישראלית, והשיר מזהה את הפוטנציאל הנוסטלגי שבתקופה זו, עוד לפני שהיא נרשמת בדפי ההיסטוריה 
חזור לרשימה המלאה