זוהר רביץ "קשיי שפה"

שם האומן: זוהר רביץ

שם השיר: "קשיי שפה"

מילים: דוד נצר
לחן: זוהר רביץ
הפקה מוסיקלית: אלון פרימן  
 
זוהר רביץ בדרך לאלבום, שלישי במספר. אלבומיו ״חלומות באספמיה״ ו״להנות מהרגע״, זכו להצלחה יפה. כשהיה רביץ בתיכון, נאלץ להתמודד עם אשפוזים ארוכים בבתי חולים בעקבות ליבו שקרס. במהלך ההמתנה להשתלת הלב שעברה בהצלחה בגיל 15. בזמן ששכב בטיפול נמרץ, נפגעה ידו השמאלית, ומאז אין לו תחושה בשלוש אצבעות ולמרות זאת, חזר לנגן בפסנתר וליצור מוזיקה, בהשפעת המשפחה המוזיקלית שלו.
מספר ימים אחרי אותה השתלה, עבר זוהר אירוע מוחי קשה, ולאחר ההשתלה, נאלץ להתמודד עם שיקום ארוך, לשחזר את כל התפקודים הבסיסיים ביותר. בנוסף לחזרה לפסנתר, חזר אחר כך זוהר גם לבית ספר, סיים בגרות מלאה בהצלחה וכעת מסיים תואר ראשון. במקום להתלונן על קשיי העבר, פיתח זוהר גישה של לצחוק ולחייך על כל בעיה. את הגישה הזאת מנסה זוהר להעביר לתלמידים בבתי ספר ברחבי הארץ ולספר את סיפור חייו במסגרת המרכז הלאומי להשתלות למען עידוד תרומת איברים להצלת חיים ובמסגרות אחרות.
 
השיר החדש, "קשיי שפה" מסביר את אותה גישה של זוהר, "לצחוק ולחייך על כל בעיה". בקריאת הטקסט שכתב דוד נצר בלי להקשיב לו, אפשר לשים לב שאין כלל שמחה בתוכן השיר, אך רביץ בחר להלחין אותו בחיוך מוזיקלי ובהומור ולראשונה משתף פעולה עם אלון פרימן המפיק המוזיקלי שממשיך באותו קו. 
 

חזור לרשימה המלאה