התקווה 6 "גדול עליי"

שם האומן: התקווה 6

שם השיר: "גדול עליי"

מילים ולחן: עמרי גליקמן
עיבוד והפקה מוזיקלית: דני (פילוני) קרק
 
שיר ראשון מתוך הפרויקט המיוחד - קינגסטון - תל אביב E.P חדש שהוקלט כולו בג'מייקה עם אמנים מקומיים מובילים. עמרי ביקר בעבר בג'מייקה, אולי היו אלה הציפיות המטורפות בהגשמת חלום, אבל החוויה ההיא לא הותירה טעם של עוד. ואז הגיע פילוני המפיק המוסיקלי שמלווה את הלהקה, האיש שהפך את ג'מיקה לביתו השני. פילוני לקח את עמרי לחוויה מתקנת. הם שכרו אולפן על שפת הים והזמינו את מיטב המוזיקאים בסצנה המקומית, להקת הרגאיי האהובה house fire וריצ'י ספייס והזמרת הג'מאיקנית Jah9 להצטרף אליהם לכמה ימים של מרתון מוזיקלי, במסגרתו הוקלטו כמה שירים עם הרכב העל. התוצאה היא הגשמת החלום ועמרי בגיבוי הלהקה החליטו לשחרר כבר כעת, שיר ראשון מתוך הפרויקט לעולם, למרות שיש גם אלבום החדש שנמצא כעת בתהליך יצירה במקביל, הפרויקט החדש "קינגסטון- תל אביב" יושק בהופעה בה כמובן יככבו גם כל להיטי הלהקה ואורחים מיוחדים ויושק בהופעה מיוחדת וחד פעמית עם כל הלהיטים הגדולים ב 20/1 בהאנגר 11 תל אביב במסגרת פסטיבל מנגנים אלבומים של גודלסטאר סאונד סיסטם עם האורחים המיוחדים*: והזמרת הג'מקאנית האגדית – Jah9.
 
אתרים ומגזינים נחשבים ברחבי העולם מכתירים את Jah9 כיורשת הבאה של אלה פיצ'רלד עם קול עמוק ומכשף שלא נופל מזמרות גדולות בתחומה כמו אריקה באדו.
 
הופעות נוספות:
20/2/18 – פורום באר שבע
9/2/18   – זאפה חיפה
16/2/18 – זאפה הרצליה
17/2/18 – ברל'ה
 
*האורחים המיוחדים יתארחו בהופעת ההאנגר בלבד
 
התקווה 6 מאז ומתמיד שילבו במוסיקה שלהם מקצבי רגאי, יחד עם השראות ישראליות מובהקות, סוד הקסם שלהם בהופעות ובכלל, הוא בחיבור בין השמחה הקאריבית והאמירה ישראלית. שילוב מושלם של שירים מעולים, כישרון ענק, כריזמה סוחפת, שחרור והרבה שמחה כנה, אותה חלקו עימם מעל 200,000 איש, בהופעות בכל רחבי הארץ .
 
עמרי  "כבר במהלך הביקור הראשון שלנו בג׳מייקה אי שם בשנת 2004 הרגשנו שאנחנו נזדקק לחוויה מתקנת. משהו בביקור ההוא לא עמד בציפיות. ג׳מייקה ומוזיקת הרגאיי הן הבסיס העיקרי להקמתה של להקת התקווה 6. עם ההתאהבות שלנו בז׳אנר הקמנו את ההרכב במטרה לנגן מוסיקה ג׳מייקנית אוטנטית (עד כמה שאפשר) ולבצע בעצמינו חומרים מקוריים שמושפעים ממקצבי הרג'איי הקלאסי. היה משהו חזק בסגנון הזה שמשך אותנו מאוד והרגיש כמו כלי מדויק להעברת הטקסטים שנכתבו ועדיין. המקצב המעורר, הרוח המרוממת, החופש, הניגודיות של השמח והכאב, התקווה והמצוקה, אלה האלמנטים שכנראה השפיעו עלינו בחיבור עם מוזיקת הרג'איי זה היה פסקול של שנים רבות בחיינו וגם חיבור ישיר לאמנים גדולים שהערצנו ועקבנו אחרי כל צעד ומהלך בקריירה שלהם... החלום שלנו היה לשתף פעולה עם מוזיקאים מקומיים, נגנים, אמנים ומפיקים על מנת להביא משהו מאוד אותנטי , אמייתי וקרוב למקור עם רוח ישראלית שבאה איתנו. לפני כמה שנים עלה לי הרעיון לכתוב מילים חדשות בעברית לכמה מקלאסיקות הרג'איי האהובות עליי. ״שימי לי עוד רום״ הוא אחד השירים שנולדו מהרעיון. השיר ״זה כל מה שיש״ שיוצא ראשון מתוך הפרויקט החלומי שלנו, הוא שילוב של מילים שכתבתי ללחן של red run a earth של ריצ׳י ספייס, אחד מכוכביה הגדולים של ג׳מייקה. אז נסענו לג'מייקה גם כדי לפגוש אותו ולקבל את ברכתו ואולי אף לשתף פעולה...והחלום אכן התגשם !
חזור לרשימה המלאה