השייקס "לא צוחקת"

שם האומן: השייקס

שם השיר: "לא צוחקת"

מילים: דורון אסף ז"ל 
לחן והפקה מוזיקלית: גיא אבידן
 
את המילים לשיר כתבה ברגישות ובכאב רב דורון אסף ז"ל, שהתאבדה בשנת 2007 בהיותה חיילת בת 19 בלבד. הוריה הוציאו לאור ספר זיכרונות ובו, בין השאר, טקסטים מתוך מחברות שנמצאו לאחר מותה. טקסטים מרגשים, מורכבים, כואבים וחדים, על החיים וגם על המוות, המשקפים את סערת הנפש בה הייתה מצויה.
 
לפני כעשור, במסגרת תכנית בנושא העלאת המודעות והתמודדות עם מצבים נפשיים קיצוניים, נתבקש גיא להלחין שיר מתוך מבחר שירים של אנשים שהתאבדו. הטקסט של דורון ז"ל נגע מאוד לליבו ואותו בחר ..
 
גיא: "כשקראתי את המילים של דורון ז"ל הרגשתי קירבה גדולה ורצון להכיר ולחקור את הנפש של מישהי שלא הכרתי אבל כל כך נגעה בי. הרגשתי צורך עז להלחין ולתת ביטוי מוזיקלי למילים שלה, לנפש הרגישה והסוערת שעזבה את העולם מוקדם מדי". בזמנו פרסום השיר לא יצא לפועל והוא חיכה במגירה לרגע הנכון.
 
השיר יוצא לאור במסגרת השבוע למניעה וטיפול באובדנות בשיתוף עמותת בשביל החיים. השייקס הוקמה בשנת 2006 בהובלתו של גיא אבידן והוציאה עד כה שלושה אלבומים ואיפי שיצא בסוף 2020.. הלהקה שרה רוק מקורי באנגלית עם נגיעות בלוזיות. זהו השיר השני של הלהקה בעברית והסינגל הראשון מתוך אלבום ראשון בעברית. 
 
חברי הלהקה:
גיא אבידן - שירה, גיטרה
תמיר לוי - גיטרות, שירה
ליאור טלמור - קלידים
רוי נגר - תופים
יפתח דור – בס
 
עיצוב עטיפה: זואי רפפורט
חזור לרשימה המלאה