הגרובטרון "שיר השיירה"

שם האומן: הגרובטרון

שם השיר: "שיר השיירה"

"וחג שבועות תעשה לך!" חג הביכורים בפתח, זה הזמן לקפוץ על הפלטפורמה של הטרקטור כמו פעם ולצאת בשיירה מן העמק וההר. הגרובטרון שנולדו בעמק יזרעאל והתפזרו לתפוצות הארץ חוזרים בשיר חדש ישן שמאחה את הקרעים הנה מה טוב ומה נעים. שיר השיירה. במצוותו של אריק איינשטיין זצ"ל שאמר "בימים טרופים אלה, אנחנו חייבים להפסיק את הברדק, להפשיל שרוולים, לקום בבוקר ורבותא - עבודה!" קמו הגרובטרון, הפשילו שרוולים, נכנסו לאולפן והקליטו סוף סוף את "שיר השיירה".
 
הקלאסיקה האלמותית של אריק איינשטיין ללחן היווני שזכה מעלי מוהר למילים מפוארות המתארות את סיפורה הרב-גוני של הציונות מחד ומאידך את התקווה הגדולה. התקווה שיש עוד אומץ ויש עוד כוח אל מול הסער ההומה. התקווה שהנגב עוד יהיה פורח. משפט המחץ של "שיר השיירה" הוא אולי זה - "ועכשיו עוברים אנחנו, לא שקטנו ולא נחנו - לא ימשיכו בלעדינו - זוהי הרפתקת חיינו!" - כן, כן! עכשיו תורינו, העבודה לא נגמרה - לא נשתוק כי ארצנו שינתה את פניה לא נוותר לה ונגיד שאולי הכלבים נובחים - אבל השיירה נמשכת...
 
15 שנה שהגרובטרון מנערים את האבק מהשירים ההם - ממשיכים את שרשרת הזהב של הזמר העברי בחידושים החגיגיים ויוצאי הדופן שהפכו כבר לחותם ההיכר שלהם. הפעם, לקראת שבועות וכמובן לכבוד יום הולדתה השבעים של המדינה, בחרו ב"שיר השיירה", שיר נפלא במקור, המקבל הפעם טוויסט רוק-בלקני-אנרגטי עם כל החצוצרות בחוץ. עוד הזדמנות לפתוח ווליום ולחגוג ארץ ישראל טובה יותר! השיר מלווה בוודיאו קליפ חי שמח וצועני שצולם בהרי ירושלים. 
חזור לרשימה המלאה