דפנה דקל "מה אתה אומר"

שם האומן: דפנה דקל

שם השיר: "מה אתה אומר"

מילים לחן והפקה: עמית צח  
 
אחרי ששחררה ב-2019 את הסינגל "עומדת מהצד" וב-2020 את הסינגל "בלי לחשוש" – שכתב והלחין המוסיקאי עמית צח, דפנה דקל ממשיכה את שיתוף הפעולה עם צח ומוציאה סינגל חדש ומרענן – "מה אתה אומר?" בליווי קליפ יוצא דופן
 
הסינגל החדש של דפנה דקל, הוא שיר כיפי ומרגש, המתאים לימי הקיץ מעוררי רגשי ההתאהבות. בזכות הנושא הרגיש, ההפקה האלגנטית והשירה הסוחפת של דקל, צולח השיר את מחסום העדכניות והרלוונטיות מבלי להתחנף או להדמות ל.. ומתיישב בסטנדרט הפופ הישראלי האיכותי של ימינו באופן שנשמע "קלאסי" ו-"פרשי" באותו הזמן.
 
השיר יוצא בצירוף קליפ פארודי שעוסק בתרבות הפילטרים, הרשתות החברתיות ותרבות האינסטנט. בקליפ, אותו ביים עמית צח ובו משתתפים לצידה של דפנה גם דרור קרן ורוני נדלר, משחקת דקל כוכבת פופ בעת שהיא נמצאת בצילומים לקליפ החדש שלה. דקל מציגה בהומור ובמודעות עצמית את המתח בין הפנטזיה הזוהרת, לעומת המציאות שזוהרת פחות. נדמה כאילו רק אתמול נחשפנו לצעירה החיננית, חבובה מסאלח שבתי, ששרה "מי יציל את הבית שלי?". השיר "הצילו" שנכתב על ידי רחל שפירא נשא אמירה חברתית שנשארה אקטואלית, ולוותה בקונפליקט פנימי ("אולי כל זה קורה לי בגללי?"), מאז עברו על דפנה דקל למעלה מ- 35 שנות עשייה אמנותית - הופעות בלתי נשכחות בתיאטרון, בטלוויזיה, באירוויזיון, בפסטיבלים, בקולנוע הישראלי ובחו"ל. אבל לפני הכל – דפנה היא מוסיקאית, זמרת ופרפורמרית מבריקה, בעלת קול צלול, ברור וחודר. רבים משיריה משאירים את המאזינים עם חומר למחשבה, או מסר חשוב שניתן ליישם. כך גם בשיר החדש "עומדת מהצד" (מילים ולחן: עמית צח) שיר מנחם ומעצים, לכל מי שנתקלת בקושי פנימי או חיצוני.
 
לאחר שנת הקורונה, עם פתיחתה המחודשת של התרבות דפנה חזרה אל במות המופעים בתאטרון – בהצגה "שוק המציאות", ובמוסיקה. 
 
צילום תמונה: עמית צח
עיצוב תמונה: אהרון בנפשי 
חזור לרשימה המלאה