דניאל רביצקי "משוררת מאחורי סורגים"

שם האומן: דניאל רביצקי

שם השיר: "משוררת מאחורי סורגים"

סינגל שני מתוך פרויקט שיריה של דארין טאטור

את השיר ״משוררת מאחורי סורגים״ כתבה דארין טאטור בכלא ג׳למה קישון, שם היא הייתה 21 יום, במעצר עד סיום החקירות. השיר הזה מדבר על החוויות שלה בכלא, בתור משוררת פלסטינית שיושבת בין עבריינים, רק בגלל שהעזה לכתוב שיר.
 
דניאל רביצקי, מוזיקאית ישראלית שהוציאה שני אלבומים, גרה בימים אלו בניו יורק ויזמה את הפרויקט מתוכו יצאו כבר לאוויר העולם הסינגל הראשון "מפת כאב" . העמדה שדניאל מביעה בפרויקט היא ש "להשמיע קול אחר" זה לא רק לשקף נרטיב אחר או דעה "לא פופלרית" אלא להראות גם את המשותף שבחוויות האוניברסליות וכשדי לספר סיפור אנושי אין צורך למחוק את ההבדלים ואין צורך להעצים אותם אלא פשוט להציג אותם כמו שהם. היא מקווה שמי שיחשף לפרויקט יבין שדארין "עוכרת ישראל" היא בעצם דמות מורכבת ואנושית, עם תהיות מחשבות ורצונות, עם השקפות משלה על העולם וכאלו שיש להן לגיטימציה להיאמר.
 
"הייתי רוצה שיאזינו לשירים יכירו את דארין ודרכה גם את המאבק הפלסטיני לחירות, הייתי שמחה שאנשים יבינו מה זו אמנות וזה שהיא העצמה של רגע אחד ומחשבה אחת" 

הפרויקט נעשה בליווי של שלום גד אשר הפיק את אלבומה השני של דניאל. הוא יוצא ב"מוסיקנה" (המוסיקה שלנו בערבית), בית למוסיקה פוליטית. 
חזור לרשימה המלאה