דניאל עמית "ועכשיו להקשיב"

שם האומן: דניאל עמית

שם השיר: "ועכשיו להקשיב"

"אוטיסטים בתפקוד גבוה, הם אוטיסטים שנראים רגילים, שנראים יכולים כמו כל אחד. למרות שהם לא אוטיסטים קלאסיים שמתכנסים בתוך עצמם, הם חווים את כל הקושי האוטיסטי. הם זקוקים לחברה ולתקשורת עם הסביבה, בדיוק כמו כל אחד אבל הם לא יודעים איך לעשות את זה והם נשארים לבד. אני מאמין ששפה משותפת חשובה לכולנו. אנחנו מדברים באותה שפה, ולכן אנחנו מבינים אחד את השני, אך מה יקרה אם תגיעו להרצאה שבה המרצה ידבר בשפה שאתם לא מבינים? בסינית למשל? לא תבינו מה הוא רוצה מכם, נכון? אני כאדם עם אוטיזם מרגיש שיש לי שפה משלי, שפה יפה שהיא רק שלי ושאתם כחברה לא מצליחים באמת להבין אותה. אני חושב שבתקשורת ביננו אתם מרגישים שאני הוא המרצה לכם בסינית ואני מרגיש שאתם מחזירים לי בש פה הצרפתית, אבל אני לא יודע צרפתית, ובמרחק הזה בינינו אני תמיד מרגיש לבד."
 
"ועכשיו להקשיב",  שיר שכתב דניאל בשפה שלו. הוא נכתב בתקופה שהיו לו התקפי חרדה, בגלל שאנשים ציפו ממני להיות רגיל . שיקשיב כשמדברים איתו. רק שהם שכחו שהוא אוטיסט, שיש לו קושי בתקשורת, שקשה לו להקשיב להם... שהוא לא מצליח לרוב להקשיב עד הסוף כשמדברים איתו והולך לעולמות אחרים. אז כדי לרצות את הסביבה מאוד התאמץ להקשיב, "משהו שהוא לא אני, לא בטבע שלי... "
 
בשיר הזה תשמעו את הכעס שלו על עצמי שהוא לא מקשיב, מסנגר על עצמו ודורש מעצמו להקשיב, אפילו כשקשה לו והוא לא מסוגל או יכול. "הניסיון הזה גרם לי להיות משהו שהוא לא אני ובעקבות זה הגיעו התקפי החרדה שפגעו בי ומנעו ממני לתפקד".
 
בימים אלה דניאל עמית יצא לדרך קמפיין מימון המונים. כדי לעזור לדניאל להגשים חלום - לסיים את גיבוש אלבום הבכורה שלו.
רוצים לעזור לדניאל להגשים את החלום לחצו כאן: http://bit.ly/Merimim_ws

חזור לרשימה המלאה