דניאל זמיר "גאולה"

שם האומן: דניאל זמיר

שם השיר: "גאולה"

מילים ולחן: דניאל זמיר
עיבוד והפקה מוזיקלית: יוסי פיין
 
השיר "גאולה" נכתב בהשראת ימי הקורונה. "ועכשיו, כשאנחנו לבד" אומרות המילים הראשונות, המתארות את ההתמודדות עם הסיטואציה החדשה וההזויה של בידוד חברתי. השיר עובר דרך החששות והפחדים מהמצב (בבתים), ועד לתקווה ליום חדש שיפציע מחר, מלא באושר - עצבות שהופכת לשמחה, פחד שהופך לתקווה, עבדות שהופכת לגאולה.
 
לאחר 14 אלבומים ג'אז מופתיים בהפצה עולמית, זמיר מתפנה לחלוק עם המאזין צד נוסף הקיים באישיותו המוזיקלית, כותב ומלחין שירים. שלא כמו במקרים רבים, זמיר, אדם מאמין, בורח מהשבלונה של יהודי המהלל את בוראו או את דתו, ובמקום זאת מוצא בשירים מקום בריא לבטא את תוככי נפשו, לבטים, קונפליקטים ודילמות.
 
השיר גאולה הופקה ע״י יוסי פיין - מוזיקאי שניגן בשיר גיטרה חשמלית ובס. פיין מקיים קריירה ענפה כבר קרוב ל-30 שנה. גדולתו בכישרון שלו לחבר באיזון בין ג׳אז, ג‘מייקה, ניו יורק ואפריקה. פיין נרתם למשימה והביא את הזווית המעניינת שלו לשיר הזה ומוסיף: ״המפגש והעבודה ביני לבין דניאל זרמה בטבעיות, הבנתי את רקע הג'אז של דניאל (למרות שהשיר הוא לא גאז בכלל), הוא יותר כמו שיר עם, או גוספל יהודי, שיר מרומם, גם במילים וגם בכוונה! 
 
יוסי פיין עבד עם שורה ארוכה של מוזיקאים בארץ: מאיר אריאל, אריק איינשטיין, יהודית רביץ, סיאם, פורטרט, שלום חנוך ורבים אחרים. ב- 1985 עבר יוסי פיין לניו יורק, הצטרף להרכב הרוק המיתולוגי בושרוק ומשם פרצה הקריירה הבינלאומית שלו. במקביל, עבד עם שורה ארוכה של אמנים בינלאומיים. שיתוף הפעולה הראשון ביניהם מניב שיר המנוני, מקפיץ, מלא תקווה והשראה, עם אופק ליום חדש מתוך שמחה.
חזור לרשימה המלאה