דניאל בר-אל, ג'נטלמן וג'וסי "מאיפה הכוח"

שם האומן: דניאל בר-אל, ג'נטלמן וג'וסי

שם השיר: "מאיפה הכוח"

קליפ מחאה וסינגל הבכורה של דניאל בר-אל מוסיקאי יוצר, פסנתרן, ראפר ומפיק בן 27 מרעננה, יצא עם קליפ מחאה בועט על מצב המדינה 'מאיפה הכוח' , כשהוא מגלם איש תקשורת נסער במהלך שידור באולפן חדשות כשלצידו שדרנית חסרת אונים. איתו משתתפים בקליפ גם ג'וסי וג'נטלמן צמד ראפרים מנתניה משוחררים טריים מהצבא.
 
זהו השיר הראשון שדניאל בר-אל מוציא לרדיו , הפקה משותפת שלו ושל מנהל הלייבל שלו  HEVI LEVI שגם כתב והלחין איתו את השיר, יחד עם יוסי סמאיי ומייק יצחק ילאו (ג'וסי וג'נטלמן). דניאל בר -אל מחובר לפסנתר מאז החל ללמוד מוסיקה בגיל 5 (קונסרבטוריון רעננה). את שירותו הצבאי החל בקורס טיס, שם נפצע ולאחר שיקום התגייס ליחידת עוקץ למסלול הכשרה כלוחם בפלוגת חנ"מ (חומרי נפץ) והמשיך לקורס מ"כים וקורס מדריכי לוחמים. במהלך שירותו הצבאי התקשה להמשיך לנגן בפסנתר, לכן לימד עצמו לנגן בגיטרה על מנת להמשיך להתעסק במוסיקה גם במהלך שהותו בבסיס. הוא בוגר לימודי הפקה אלקטרונית במכללת BPM ואוחז בתואר ראשון בתוכנית המצטיינים למנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. במקביל ללימודים, החל את עבודתו כמתמחה בליי בל  Joy Group כפסנתרן ועוזר הפקה למפיק ומנהל הלייבל  HEVI LEVI בין תפקידיו הבכירים בלייבל – שותף בהובלת הפרויקט הים תינוקי - סדרת אלבומים המבוססת על להיטים, שירים מוכרים ואהובים, בגרסה אינסטרומנטלית רכה המותאמת לתינוקות רכים (בייבי בנאי, בייבי זוהר , בייבי רייכל) של הלייבל.
 
במהלך הסגר הראשון של הקורונה, החל דניאל בר-אל ליצור מוסיקה באולפנו הביתי כשבתחילה ייעד אותה לאמנים אחרים, אך לאט לאט מצא עצמו כותב מילים על הלחנים שלו. היצירות החדשות התקבלו באהדה וכך הפך ממתמחה בלייבל, לאמן מיוצג, ולמרות שלא ראה עצמו אף פעם כאחד שיעמוד בקדמת הבמה, החל להתרכז בקריירה שלו כאמן. אפשר לומר, שבתקופת הקורונה דניאל גילה עצמו מחדש ומצא כישראלי את האומץ להוציא החוצה את כל המסרים, הכעסים והמשקעים שהצטברו אצלו תקופה ארוכה כאזרח צעיר במדינה, בשיר הבכורה "מאיפה הכוח" , שזכה לקליפ מושקע בבימויה של דניאלה אפלפלד. הסגנון המוסיקלי של דניאל בר-אל ייחודי בארץ - היפ הופ המושפע מפסנתר ומג'אז - מוזיקה עליה גדל כשבכל השירים שלו הוא נותן דגש מיוחד לפסנתר ומאפשר לו להכתיב את הטון. 
חזור לרשימה המלאה