דנדן "פרהיסטריה"

שם האומן: דנדן

שם השיר: "פרהיסטריה"

פרהיסטריה הסינגל הראשון מתוך אלבום הבכורה של דנדן. סופת נחשים, שריפת גשרים, מרוצי נמרים – הדמיון הפיוטי של דוד אבידן מקבל ביטוי חדש ובועט בסינגל. פרהיסטריה מציג את הפן הקשוח של האלבום. הלחן חוזר אל מקור ההשפעות המוזיקליות של דניאל – הרוק הפשוט, מופחת האקורדים ומלא העיקשות. העיבוד הסוחף לוקח למקום קדמוני, ולהתמודדות פרימיטיבית של לוחם.
 
"על קרנשמש שבורה", אלבום לחנים לכתביו של דוד אבידן – הוא אלבום הבכורה של דניאל סופרמן (דנדן). האלבום, אשר שיריו הולחנו בגיל
17-16 ,התחיל כלא יותר מאשר שני לחנים אקראיים למען מופע מחווה, אך כאשר מורתו לספרות של דניאל הלוותה לו את ארבעת הכרכים עם כל שיריו של אבידן, בעקבות שיחה קטנה לפני השיעור, המשיכו הלחנים לזרום עד שהפכו לפרויקט מגוון בן 12 שירים. ביוני הקרוב, לאחר שנתיים וחצי של הקלטות – בהן הקליט בעצמו, באולפנים ביתיים, את כל הכלים, דנדן מוציא את האלבום "על קרנשמש שבורה". את האלבום הפיק יאיר רובין שגם נגן בחלק מהשירים קלידים ובס.
 
אבידן – נולד ב1934 , היה אחד מאבני הדרך בשירה העברית, הוא נחשב כאחד משלושת הנציגים הבולטים ביותר של שירת "דור המדינה". את קובץ שיריו הראשון, "ברזים ערופי שפתיים", אבידן הוציא בעודו בן 21 ונחשב למהפכן בקרב הקוראים והסופרים.
 
דנדן – דניאל סופרמן, כמו אבידן, נולד וגדל בתל אביב. הוא למד בתיכון תלמה ילין ,שם נחשף לראשונה לאבידן. בתיכון למד במגמת הג'אז כמתופף. את כל הלחנים והעיבודים כתב לבדו וכמו כן, הקליט את הכלים בעצמו – שירות, גיטרות, בס, קלידים ותופים. כיום, בן 20, מוציא את אלבום הביכורים לצד היותו בשירות לאומי בדרום תל אביב עם ילדי פליטים במועדונית אליפלט
חזור לרשימה המלאה