דין כרמל "ציפור בשמיים"

שם האומן: דין כרמל

שם השיר: "ציפור בשמיים"

סינגל חדש מתוך EP בהפקת עמית שגיא. דין כרמל הוא מעיין מארז קסמים של פוזיטיביות. בנאדם שיודע לאהוב את השמש, הרחוב בחוץ, הכלבים, הים וכמובן את החברה שלו. התכונות האלה לא מייחדות את דין מהרבה אנשים אחרים שתמצאו הולכים בין ערביים בין כיכר אתרים למתחם התחנה, אבל מה שהופך אותו למבודל למדי מהרחוב הישראלי\תל אביבי הרוגש והרועש – הוא הוייב הרגוע-חיובי הזה, שנכנס היטב למוזיקה שלו . כמי שמושפע מהיפ הופ (קנדריק, אנדרסון פאאק, NERD ואחרים), אפשר היה לצפות לדיבור צפוף, מחאתי במידה כזו או אחרת, עומד כנגד. ההתרסה עומדת בבסיסו של ה MC . אבל דין, כמו האב הרוחני של הסגנון הרגאיי-צ'יל בישראל, אבי מטוס – פשוט לוקח את היום לאט .
 
לדין יש את הדרך לירות בצרורות את הלב שלו, בצורה כנה ופשוטה, שמשדרת זרועות פתוחות. הוא בוחר במינימליזם בתור תפיסה אמנותית לסאונד, להפקה ולטקסטים . דין כרמל בחר באלבום הזה לעבוד עם כמה מפיקים: עמית שגיא, גיא מר ודני שניידרמן. את השיר "ציפור בשמיים" הפיק עמית שגיא והעבודה המשותפת, גם היא לוקחת את היום לאט כמו שיר אבוד מאלבום הבכורה של תומר יוסף ומביאה איתה וייבז של הטיילת בואכה נווה צדק, שש וחצי בערב, חודש מאי . בתוך כל זה, אפשר לשמוע היטב את הרפרנס ההפקתי המרכזי באלבום של דין, שזור לכל אורכו – האלבום Everyday Robots  של דיימון אלברן. אלברן, דמות סופר ססגונית שעברה את הדרך מ 150,000 איש בפסטיבל גלסטנברי אחד, לתוך חדר קטן עם גיטרה קלאסית ומ 'בנים ובנות ' ל  Heavy Seas Of Love - מזקק באלבום הזה את רגע ההתכנסות האישי אחרי שהאורות הענקיים בפארק, כבים. עבור דין, אם היו אורות או לא היו אורות, זה לא משנה. הוא פשוט רקד סביב עמוד התאורה הזה, על הים או בפארק הירקון, ודפק קפיצה לים. כי למה לא בעצם ?
 
דין כרמל, כותב מלחין ושר, היה סולן של להקת "המושבה" שהבריקה בזמנו עם להיט הקיץ "ים" (״וואיי וואיי וואיי שמש זורחת מעלי לי לי״) בימים אלה עובד על EP שצפוי לצאת לקראת החגים.   
חזור לרשימה המלאה