דותן מושונוב "פירורים של אור"

שם האומן: דותן מושונוב

שם השיר: "פירורים של אור"

דותן הוא מוזיקאי מוכשר, מעבד, מפיק ובעל תואר שני בקומפוזיציה רב תחומית של האקדמיה למוזיקה בירושלים. במהלך פעילותו המוזיקלית הענפה, עשה עיבודים סימפוניים לארקדי דוכין ברי סחרוף, אסף אבידן, יוני רכטר ושלמה גרוניך ועוד, שיתף פעולה עם נינט טייב ורותם בר אור, ניהל והפיק מוזיקלית את המופע החי ״סיפור ישראלי״ שהועלה ברחבי ארה״ב וגם כתב מוזיקה לסרטים וסדרות (״משפחה טובה״ ו״האח הגדול״), היה חבר בהרכבים שונים שם היה אחראי על הפקה מוזיקלית, ונגינה על פסנתר וגיטרה כגון: KITZU ,NORIA סודהביט ו- ISADORA ובימים אלה עובד על הפקת האלבום החדש של איגי וקסמן.
 
כעת לאחר שנים של יצירה ושיתופי פעולה, דותן החליט לעבור לפרונט ולהוציא את שיריו המקוריים בעברית. הפרויקט החל מטיפול במלודיות ישנות אותן כתב בתחילת דרכו, כשלאורך השנים הרכיב עליהן שכבות, במעין ארכיטקטורה של סגנונות אותן רכש במהלך חייו. האלבום הוא יצירה מוזיקלית, שיש בה שילוב בין סאונד חדש וישן הן מבחינת הפקת סאונד והן מבחינת הרמוניות ותזמור, שגם מבטאת את כל הצדדים של דותן: מפיק ויוצר בעולם הקלאסי מצד אחד ומצד שני מפיק בעולם הפופ והאלקטרוני העכשווי. האלבום כולל גם שיתופי פעולה מיוחדים עם המשורר דורי מנור והמוזיקאיות המופלאות דניאל רובין ועדן ג׳משיד.
 
״פירורים של אור״, הסינגל הראשון מתוך האלבום מדגים את הצדדים האלה של דותן. את השיר כתב כבר כשהיה בן 18. במהלך ההקלטות של האלבום, דותן החליט להחיות את המנגינה, ששרדה בראשו כל השנים יחד עם טקסט חדש, שרלוונטי יותר לתהליך שעבר בשנים האחרונות, החיים במציאות היומיומית, הזוגית והמקצועית ויחסי הגומלין ביניהם. השיר מנסה לייצר אופטימיות ואמונה דווקא ברגעים הקשים יותר ומשקף את הבחירה להתייחס אליהם כאל אתגרים וחלומות שעלינו להגשים ומכשולים שניתן להתגבר עליהם, גם אם לא הכל מושלם כפי שציפינו.
חזור לרשימה המלאה