גרמן רייטרמן "בועה"

שם האומן: גרמן רייטרמן

שם השיר: "בועה"

אלבומו השני של רייטרמן - "תפילות השיכור", יושק ב-23 בנובמבר השנה לאחר שהאלבום הראשון - "סיפור בשחור לבן" ראה אור במרץ 2014. האלבום כולו יצירה מקורית של רייטרמן והופק ע"י יהונתן ששון, נעשה בסגנון קברט-רוק ומשלב ז'אנרים מוזיקליים רבים, ביניהם פוסט פאנק, פולק ומוזיקה אתנית. גרמן עצמו מכנה את הסגנון באירוניה כ"דראנק-רוק פוסט סובייטי".
 
האלבום הוא מסע בין אהבה ואבל, הגירה ונוסטלגיה, אכזבה פרידות ושמחה, זימה וזעם, חיפוש אחר בית ומולדת, והרגשה תמידית של בדידות. הסינגל הראשון מתוך האלבום נקרא "בועה". השיר נכתב לפני שנתיים ומדבר על אהבה גדולה והרסנית, הקשר שברור מלכתחילה שלא ילך למקום טוב, וכל שנותר הוא "לשתות את הכאב עד כלות האש". 
 
גרמן רייטרמן הוא משורר, מלחין וזמר. נולד בעיר מחצ'קלה שברוסיה ועלה לארץ עם משפחתו ב 1999. הטקסטים של גרמן נעים על התפר (והצלקת) שבין עברית לרוסית ושבר ההגירה לישראל. כתיבתו של רייטרמן מושפעת רבות מסינגר- סונגרייטרים רוסים כגון ולדימיר ויסוצקי ובולאט אוקודז'בה כמו גם מטרובדורים מערביים כגון ליאונרד כהן, טום ווייטס ו-ניק קייב.
 
גרמן יליד 1984,  סיים בשנת 2011 את לימודיו בבית הספר למוזיקה –Muzik ומאז הופיע עם חומרים מקוריים והתארח גם בין היתר במופע של עמיר לב. כמו כן, לקח חלק במספר פרויקטים ובהם: "Proud Madam","הבית לא יקרוס מיד" ודיסק המחווה לאהוד בנאי והפליטים. ב 2013 השתתף בערב מחווה לאלבום "שינויים בהרגלי הצריחה" של "החברים של נטאשה". ב-2017 גרמן רייטרמן זכה בפרס משרד העלייה והקליטה ע"ש יורי שטרן בתחום ההלחנה והופיע השנה באירועי הלילה הלבן.
 
חברי הלהקה:
ארתור גירל – גיטרה
ערן אקריש – גיטרה
דולב לקסר – בס
כפיר שי – תופים
גרמן רייטרמן - שירה, מילים, לחנים, גיטרה אקוסטי
חזור לרשימה המלאה