גיל קופטש "חסידות קופטש" האלבום

שם האומן: גיל קופטש

שם השיר: "חסידות קופטש" האלבום

קופטש, אמן רב תחומי, קומיקאי ופרשן תורה חובב. מסכם את המסע הרוחני שעבר בשנים האחרונות באלבום מוסיקלי מיוחד במינו. הוא מלביש טקסטים עתיקים על לחנים ומקצבים מודרניים, ובכך יוצר סידור תפילה ברוקנרול - סידור אלטרנטיבי - ליהודי החדש והאינדיבידואל. קופטש שמשלב ביצירתו פילוסופיה יהודית הדוגלת בכך שכל אחד הוא האדמו"ר של עצמו, מצליח להחיות מילים עתיקות ולהפוך אותן לשירי מסע סוחפים. מסע אותנטי, שבא מן הלב.
 
השירים באלבום מבוצעים בסגנונות שונים, ביניהם "שמע ישראל" בפולק- רוק, "אדון עולם" בקאנטרי-רוק, "שטן המשחית" ב פופ-רוק, ושיר הנושא - הסינגל - "שבת שלום" כלייזמר היפהופ. הסינגל החדש "שבת שלום" (הרצועה הראשונה באלבום) אותו קופטש מקדם עם צאת האלבום, הוא הקידוש לשבת שכולנו מכירים בביצוע מקפיץ במיוחד, ובעיבוד של המוסיקאי ויקטור עזוז האחראי ללהיטים רבים (להקת אטרף).
 
החיפוש של קופטש אחרי יהדות מודרנית ומאירת פנים הוא ארוך ומתמשך והוא מביע אותו בדרכים שונות ביצירתו. קופטש, הידוע בגישתו הבלתי אמצעית אל ארון הספרים היהודי, מנער את האבק מהתפילות הישנות, ובשיתוף מוסיקאים משובחים מביא ביצועים מרעננים, מעלים חיוך ונוגעים בלב. 
חזור לרשימה המלאה