בת אלה עם ניצן בירנבאום "דמיין"

שם האומן: בת אלה עם ניצן בירנבאום

שם השיר: "דמיין"

מילים ולחן: ג'ון לנון
תרגום לעברית: דן אלמגור
עיבוד והפקה מוסיקלית: עמוס בן דוד
 
בימים רגילים של שיגרה, מילות השיר האלמותי שכתב והלחין ג'ון לנון ותרגם לעברית דן אלמגור היו געגוע לעולם אוטופי. אבל בימים אלו שכל העולם סביבנו נמצא בסחרור וסערה גדולה הרגישה בת אלה שהשיר הזה הוא תזכורת וגם כמיהה של כולנו שהעולם יכול להיות טוב יותר. השיר זכה לעיבוד חדש ועכשווי של עמוס בן דוד, שהוסיף על השיר האהוב אלמנטים ממזרח ומערב. בת אלה מבצעת אותו עם בנה ובשירתה היא פונה אליו כמו במסע של תפילה והבטחה לימים טובים יותר.
 
בת אלה מספרת: " זו זכות גדולה והתרגשות מוסיקלית עצומה כאמא לשיר את השיר עם הבן שלי. לשיר שיר שכזה, עם התוכן והמסר שהוא נושא בחובו עם הילד שלך – מעצים את המילים ותוכנן ומעניק להן משמעות כפולה ומכופלת כהורה. הלב והמחשבה מדמיינים את אותם דברים פשוטים ורגילים שחווינו לפני עידן הקורונה ושלא פעם היינו לוקחים אותם כברורים מאיליהם והיום הם כל כך חסרים לנו והגעגוע אליהם הוא עצום. כמה אירוני שפתאום אותם דברים רגילים ופשוטים של פעם, קיבלו מעמד של לדמיין אותם".
 
הקליפ לשיר צולם במקומות שונים בישראל. בת אלה וניצן יצאו למסע מוסיקלי , גיאוגרפי ואנושי : חוף הים של כפר הדייגים הערבי - ג'סר א זרקא, עכו ויפו - ערים מעורבות , זיכרון יעקב של ראשית ההתיישבות היהודית ו"בוסתן תם" – מרכז לימודי וחוויתי המקדם חינוך לדו קיום של אדם לטבע ואדם לאדם , שהוקם לזכרו של תם פרקש ז"ל טייס צה"ל, שנפל במלחמת לבנון השניה. בקליפ משתתפים הרקדנים היהודים וה ערבים : מישל שלחה, שחר חנין ואחינועם חי.  
חזור לרשימה המלאה