בת אלה והיבה בטחיש "אתה אחד אלוואחיד"

שם האומן: בת אלה והיבה בטחיש

שם השיר: "אתה אחד אלוואחיד"

מילים ולחן: דבי פרידמן
תרגום לעברית: דפני בירן-אחיטוב
תרגום לערבית: מג'יד אגבריה
עיבוד: עמוס בן-דוד
 
דואט תפילה לשנה שמתחילה בעברית וערבית מבוסס על רעיון מתפילתו של ר' נחמן מברסלב
 
הזמרת בת אלה חוברת לראשונה לזמרת הנצרתית, היבה בטחיש לדואט תפילה, החוצה דתות ותרבויות. השיר נכתב במקור באנגלית ע"י היוצרת היהודייה אמריקאית דבי פרידמן ויוצא לאור לראשונה בעברית וערבית, כתפילה משותפת לקראת השנה החדשה, תפילה שהמסר האוניברסלי שלה טומן בחובו תקווה לעתיד משותף וערבות הדדית.
 
בת אלה מוסיפה: "בימים אלה, מנחמת תפילה המאחדת את כולנו באשר אנו. חווית השירה וההיכרות עם היבה הינה עבורי בניית גשר והכרה, ששלום אפשרי והוא תלוי במעשה של כל אחד ואחת מאיתנו, כנאמר בתהילים: "... בקש שלום ורדפהו" .
 
בת אלה - זמרת ויוצרת ישראלית. גדלה והתחנכה בדימונה להורים ירושלמיים עם שורשים מחאלב (סוריה) ופרס. בת אלה חרטה על דגלה את ערך "קירוב הלבבות" אותו היא מביאה בייחודיות רבה בהופעותיה. אחרי שנים ארוכות בארה"ב שם פיתחה קריירה ענפה כזמרת, נגנית ויוצרת, בקרב קהילות יהודיות ויוצרים מובילים, היא ממשיכה ביצירה, בהופעות ובניית גשר בתרבות גם בארץ.
 
היבה בטחיש – סולנית תזמורת נצרת וירכא. שיתפה פעולה עם אמנים רבים כמו גם דודו טסה. הרפרטואר שלה מורכב שירים מהקולנוע הערבי ומוזיקה ערבית מקורית. בנוסף, גם משתתפת במחזות זמר והצגות במגזר הערבי.
 
ב21/9/10 – תקיים בת אלה מופע חגיגי עם הלהקה המשובחת שלה במועדון "טרמינל 4" במופע היא תארח את היבה בטחיש ואת ניצן חן רזאל. 
 
צילום: דייב שחר
עיצוב גרפי: ארנית סגל דר
חזור לרשימה המלאה