ברק אולייר ואילנית גרשון "לא ימות העולם"

שם האומן: ברק אולייר ואילנית גרשון

שם השיר: "לא ימות העולם"

לפני 11 שנים בשנת 2007 הקליט ברק אולייר את מה שחשב בזמנו שיהיה אלבום הבכורה שלו. השקעה רבה הייתה באלבום מכל הבחינות. כשהאלבום הגיע לקו הסיום ונותר רק לצאת לתקשורת, החליט ברק לגנוז את האלבום. ״באותה תקופה היה נראה לי שהאלבום אינו מושלם ואם כך, אינו ראוי לצאת מבחינתי״ אמר בזמנו. עברו 11 שנים בהן היה אולייר פעיל בתעשיית המוסיקה כמפיק מוסיקלי לאומנים אחרים וכמוסיקאי יוצר בתחום הקולנוע והתאטרון. הוא אף הוציא אלבום ראשון בשנת 2012 הנושא את שמו ״ברק אולייר״ ובשנתֿ 2017 הקליט אלבום משותף עם הזמרת אילנית גרשון בשם ״מתנות שמורות״.
 
ביולי האחרון עבר אולייר מה שהוא מגדיר כחוויה ששינתה את תפיסת עולמו. התובנות מאותו ערב גרמו לו לפתוח את המגירה ולהקשיב לאלבום הישן. לאחר הקשבה החליט אולייר שהיצירה לא מושלמת אך שלמה, לא טובה אלא מצינת ושהייתה טעות גדולה לגנוז בזמנו ותהיה טעות עוד יותר גדולה לא לשחרר אותו היום. התובנה הזו הביאה את אולייר להשיק קמפיין הדסטארט שגייס בהצלחה את הסכום שמאפשר לו כעת לשחרר את האלבום הגנוז. כעת, לקראת ההשקה הרשמית שתתקיים במרכז ענב לתרבות בתאריך 22/11 ,מוציא אולייר סינגל ראשון מתוך האלבום הגנוז, בשם ״לא ימות העולם״.
 
השיר המלווה בקליפ הוא דואט עם הזמרת אילנית גרשון והוא עוסק בהחלטה משותפת של זוג להפריד כוחות בהבנה שבמידה וייפרדו דרכיהם, לא יקרה שום דבר נורא לאף אחד מהם, ״לא ימות העולם״. ברק אולייר פרט לראשונה על גיטרה בגיל שנתיים. זהו פרט לא מפתיע בהתחשב בייחוס המשפחתי שלו בנו של באלדי אולייר, אמן גיטרת הפלמנקו המוביל בישראל. ברק החל להופיע מגיל צעיר כגיטריסט בהרכב הפלמנקו של אביו על במות בארץ ובעולם. בצבא שירת בלהקה צבאית ובחייו הבוגרים הספיק לקחת חלק במספר מכובד של הפקות. בין היתר, כתב מוזיקה מקורית להצגות תאטרון רבות, סרטים, סדרות טלוויזיה ומשחקי מחשב. לאחרונההיה מועמד לפרס האקדמיה על המוסיקה המקורית שכתב לסדרה עטורת הפרסים ״להרוג את הסבתא״. במהלך השנים הפיק מוסיקלית אלבומים רבים לאמנים אחרים. עבור אולייר זהו אלבומו השלישי למרות שהוקלט כאלבום הבכורה שלו כזמר יוצר עוד בשנת 2007.
חזור לרשימה המלאה