ברוך פרידלנד ואריאל מש "לפרוע את השטר"

שם האומן: ברוך פרידלנד ואריאל מש

שם השיר: "לפרוע את השטר"

לאחר 35 שנים וחמישה אלבומים כדמות המרכזית מאחורי השם "תופעת דופלר", עשרות שירים לאמנים אחרים ופרסי יצירה, יוצא ברוך פרידלנד מאחורי הצללים ומסיר את המסכות. לפרוע את השטר הוא שיר אישי וכואב שנכתב במקביל להליך הגירושין שברוך עבר ומדבר על הקושי והפחדים שבסיום שותפות ארוכת שנים , "כי הפחד מאחד כשרוצים להיפרד".
 
זאת היא הפעם הראשונה שבה ברוך מדבר על עצמו מבלי להסתתר מאחורי המטאפורות והפואטיקה שאפיינו את שיריו כ"תופעת דופלר". לצורך הקלטת השיר חבר ברוך לחברו הטוב אריאל מש . ברוך ואריאל משתפים פעולה מזה למעלה משלושים השנים (מאז עלה אריאל ארצה מארגנטינה), בעיקר בתחום הפרסומות, אך גם בשירים כמו "חלליות בלב" (שלומי שבת ושרון קרלן) ו"נדנדה", מאלבומה האחרון של "תופעת דופלר" (בין שמיים וארץ, 2017)
 
אריאל מש הוא מולטי טאלנט – מלחין, נגן, מעבד, מפיק מוסיקלי ובעליו של אולפן ההקלטות בתל אביב. אריאל זכה להכרה והוקרה בעיקר בתחום הלחנת והפקת פרסומות וג'ינגלים, אך הפקות שלו שודרו בין השאר גם בפסי קול של סדרות טלוויזיה אמריקניות. לאחרונה עבר אריאל גם לקדמת הבמה כחבר בהרכב האתני ארגנטיפוס, ומוכר לחברי הפייסבוק מהופעותיו הקסומות כמבצע רגיש של יצירות בגיטרה קלאסית. בנוסף, החל אריאל בתקופה האחרונה לצלם, לביים ולערוך וידאו קליפים. הוא גם האחראי להפקת הקליפ לשיר "לפרוע את השטר".
חזור לרשימה המלאה