בינת אל פאנק "שאבדע"

שם האומן: בינת אל פאנק

שם השיר: "שאבדע"

מילים: עממי תימני, בצלאל אלוני
לחן: עממי תימני

אחרי שנה מטורפת עם הופעות בהודו, אתיופיה, ארה"ב וקנדה ועבודה אינטנסיבית על האלבום החדש יוצא הסינגל הראשון של הלהקה הכי פאנקית שיש כאן!
 
שאבדע הוא שיר אהבה עממי תימני, שיר שבו מבקשת הבחורה לזכות באהבה, בזיווג המיוחל לה. בשנת 1976 הקליטה עופרה חזה ביחד עם "תאטרון שכונת התקווה" ביצוע לשיר עם מילים בעברית שכתב בצלאל אלוני, הוא יצא באלבום "וחוץ מזה הכל בסדר" בינת אל פאנק לקחו את הביצוע הזה ועשו לו את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב, הפיחו בו חיים חדשים, מלאים בגרוב תימני, פ'אנק ואפרו ביט.

האלבום החדש של בינת אל פאנק !The Great & Glorious Yemenite Funky Thing הוא אלבום קונספט שמעמיק  במסע הfאנק התימני, אלבום שכולו חשמל פאנקי-פסיכדלי עם גרובים שנישאים על רוחות המדבר.

בינת אל פאנק (בנות הfאנק) הוא אחד ההרכבים המסקרנים והמצליחים שפועלים כאן, חברי ההרכב הכירו בזמן הלימודים באקדמיה למוזיקה בירושלים. שירן קרני, מקימת הלהקה, גדלה בבית תימני מסורתי וחלמה להקים הרכב שיביא את הצלילים מבית אמא - שירת נשים תימניות מעצימה ומעוררת הזדהות נשית בתיבול של מוזיקת פ'אנק. התוצאה היא קדירה קסומה בה מתבשלות יצירות מפתיעות המורכבות ממוזיקה ערבית, סול, רוק פסיכדלי - תורכי, לכדי צליל אחד מהודק.
 
הופעה קרובה:

23/08 נוקטורנו, ירושלים
חזור לרשימה המלאה