אריק אבר "מי אני מה?"

שם האומן: אריק אבר

שם השיר: "מי אני מה?"

אריק אבר, מחלוצי הספוקן וורד בארץ, ממייסדי ״פואטרי סלאם ישראל״ ומשורר משיק סינגל ראשון שעוסק בשאלת השאלות: מי אני? שאלה סבוכה במיוחד עבור שואל שעלה לארץ מרוסיה בגיל 8 ועבר מסע בנבכי הישראליות. הסינגל הוא סנונית מאלבום הבכורה של אריק אבר כחלק מהלייבל החדש ״בדיבור״ של תאטרון האינקובטור בו חתומים גם ג׳ימבו ג׳יי, פדרו גראס וכשרונות נוספים.
 
ב 1990, אריק אבר היה ילד בן שמונה שהגיע לירושלים מסנט פטרסבורג עם משפחתו. לאחר שירותו הצבאי נדד ברחבי אירופה במשך כ-6 שנים, התגורר בין היתר בלונדון ולאחר מכן באיסטנבול ובריסל שם החל ליצור ולהופיע בתחום תאטרון הרחוב והקרקס. במקביל למד בבית הספר לתאטרון חזותי בירושלים שם התוודע כמעט במקרה לז׳אנר הספוקן וורד, כאשר באמצע תרגיל שביצע סטודנט זר שהיה בקהל שאל אותו: ״אתה יודע שזה ספוקן וורד״? שנה אחרי הוא כבר השתתף באליפות הפואטרי סלאם הבינלאומית בפריז והחליט לייבא את הפורמט גם לארץ.
 
ב 2011 לאחר מפגש עם קבוצת ספוקן-וורד קטנה שפעלה בתל אביב ,נמנה עם המייסדים של פרויקט "פואטרי סלאם ישראל", ב 2012 התקיים הסלאם הראשון בירושלים לימים הפך לתנועה תרבותית בהיקף חסר תקדים. אריק גם אצר, ביים והנחה את תכנית הטלוויזיה ״הקרם דה לה סלאם״ ב 2017 בערוץ הראשון.
 
שיריו של אבר נעים על הסקאלה שבין האישי לחברתי ולפוליטי ונוגעים בנושאים כמו זהות, אמנות, אהבה ומוות בעזרת הומור מהול ברצינות תהומית. בימים אלו אבר עובד על אלבום בכורה עם המפיק המוסיקלי נעם הלפר שמשלב את מילותיו של אבר עם מגוון רחב של סגנונות מוזיקליים ושורת אורחים מוכשרים כגון: רונה קינן, אביב גדג', איציק פצצתי, קמילה, המתופף דן מאיו ואחרים. האלבום יצא באביב 2018 .
חזור לרשימה המלאה