אריאל זילבר "למטבע שני צדדים"

שם האומן: אריאל זילבר

שם השיר: "למטבע שני צדדים"

מילים: שי משולם
לחן ועיבוד: שי משה משה
 
רגע לפני יציאת הסינגל הראשון מהאלבום השני והמסקרן הפרויקט של שי משולם "אותו דבר" בו שרים את יצירותיו של משולם פיטר רוט, אהוד בנאי, ברי סחרוף, ארז לב ארי, אוהד שרגאי, היהודים (תום פטרובר, אורית שחף) ,אמיר דדון , מרגנית שעיה, יוני רכטר ונורית גלרון, חוזר משולם עם קליפ חדש ליצירה "למטבע שני צדדים " בביצועו של אריאל זילבר שנכללה באלבום הראשון הפרויקט של שי משולם "סוף או התחלה" יצירה קצבית, אופטימית עם מסר חזק, בצבע קולו המיוחד של אריאל זילבר נכתבה והולחנה בהשראתו של זילבר עוד לפני שהשניים נפגשו.
 
אריאל זילבר (77) יוצר ענק שתרם למוזיקה והתרבות בארץ תרומה ענקית ואף זכה בפרס מפעל חיים מאוד יתחבר לשיר, העבודה המשותפת הייתה לחוויה בלתי נשכחת והגשמת חלום.
 
שי משולם (42) נשוי ואב ל 3,לפני כ 12 שנים חלה שי במחלת ALS מחלת ניוון שרירים, מחלה חשוכת מרפא שבה הופך החולה למשותק ומאבד את העצמאות, יכולת הדיבור והנשימה. שי משולם מוסיקאי יוצר ומבצע בשיא חייו עם תכניות וחלומות גדולים התחיל להרגיש את גופו בוגד בו , חולשה ביד שמאל שהחלה להשתלט על גופו הגבילה את תפקודו וכמובן פגעה גם ביכולת הנגינה שלו כגיטריסט ומתופף. המחלה הביאה עמה כאב וחלל גדול ואתו גדלה הצורך ביצירה והרצון להשאיר זיכרון למשפחה דרך מילים ומנגינה. התסכול והצורך לצעוק ולספר על עולם שמשתנה לנגד עיניו של משולם בזמן שקולו נחלש, הדיבור משתנה והמרוץ נגד הזמן חזק ממנו. משולם נאחז ביצירה ולא הפסיק לכתוב וליצור לצד שכוחותיו ההולכים ופוחתים מפרסם משולם שהוא מחפש מפיק מוכשר שיעזור לו להנציח את קולו ויצירותיו ולנסות דרך היצירה לעורר את המודעות למחלה. שי משה משה מפיק ויוצר מוכשר נענה לקריאה ומשם התחיל החלום לרקום עור וגידים, החיבור בין השניים הצית ניצוצות עשייה ויצירה פורייה והשניים החלו להפיק את "סוף או התחלה - הפרויקט של שי משולם" . גם המכשול הכלכלי לא עצר את שי משולם דרך "הדסטארט" גיוס המונים שהצליח לעורר סביב הפקת האלבום רתם מאות חברים ואנשים שתמכו בפרויקט והולידו פרויקט מוזיקלי משובח ועל זמני.
 
הזמן לא עבד לטובתו של שי מ שולם שהחל לאבד את יכולת הדיבור וכמובן גם השירה הוביל החלטה אומנותית לגייס קולות מוכרים לבצע את היצירות והחל בתושייה ר אריאל זילבר, קורין אלאל, רונית שחר, שולי רנד, אביתר בנאי, קובי אפללו מרגנית שעיה ועוד.. ולצידם רגעים, לפני שקולו נעלם הצליח שי משולם להנציח גם את קולו.
 
שי משולם: " היה חשוב לי להנציח את קולי, לשמחתי שהספקתי להקליט את שירי בקולי ממש בדקה ה90 בפרויקט וכך להשאיר חותם קולי לאשתי ילדיי ולעולם". בימים אלו אני עדיין כותב אבל לא שר, לא מדבר, מחובר למכונת הנשמה, יושב בכיסא גלגלים, כותב בעזרת תוכנה מיוחדת כאשר שי משה המפיק קורא את שפתיי. היצירה נותנת תקווה וכוח, בימים אלו אנחנו מסיימים להפיק את הפרויקט השני שיצא בקרוב לצד גיבורי התרבות שלי..
חזור לרשימה המלאה