אריאל הורוביץ "מרוואן"

שם האומן: אריאל הורוביץ

שם השיר: "מרוואן"

אחרי "אהבתנו", הסינגל הראשון והרומנטי מתוך "כשבאנו הביתה", והריליס העוקב "ברלין", מגיע הסינגל השלישי "מרוואן" – טקסט פוליטי-אנושי שהוא חיבור בין שיחה אמיתית שקרתה בין אריאל לנהג מונית ממזרח ירושלים, למפגשים מרגשים שחווה לא מעט עם מוזיקאים מוסלמים. בשיר דמות נהג מונית ביום, ונגן קאנון בלילה, שמיטיבה להמחיש את הפער הכואב בין היכולת שלנו למצוא בקלות שפה משותפת כבני אדם, לבין הקושי לייצר דו קיום בין שני עמים.
 
המוזיקאי, פזמונאי והמלחין אריאל הורוביץ הוא דמות ידועה ברפרטואר המוזיקה הישראלית, אך עם זאת דמות שמתחמקת מהרבה הגדרות מתבקשות. בנם של נעמי שמר ומרדכי הורוביץ, היה אחראי ללהיטים כמו "סיגל נחמיאס", "רנה", "האהבה מתה" ועוד, אך עיקר העניין בו, ומהות אישיותו טמונים בהבנת הרפרטואר המלא שלו כיוצר. כמי שהחל את דרכו במיינסטרים, אך תמיד פעל, התקיים, והופיע כאמן עצמאי לכל דבר, הורוביץ הוא דמות ייחודית. לאורך השנים והאלבומים, הוא שיגר במיומנות לאוויר שירי מחאה ושירים קונספטואליים פשוטים לכאורה, אך למעשה מורכבים ועשירים במסר-שמיטיבים ללכוד את החיים בארץ על כל מורכבותם, כפי שעשה בשיריו החברתיים שהפכו נכסי צאן ברזל - ״רקפות בין הסלעים״ ו״עשרים אלף איש״, שגם הוא נכלל באלבום החדש.
 
כעת הורוביץ חוזר עם אלבום חדש "כשבאנו הביתה", בהפקת יאיא כהן אהרנוב (הדג נחש), שהתבשל במשך ארבע שנים ארוכות ומלאות השראה. האלבום שונה לעומת כל מה שעשה, אך גם מבטא חזרה לשירים המהודקים בהם הוא ידוע, אלה שמבליטים את קולו המוכר והאהוב, ואת סך השפעותיו הארצישראליות ואת המוזיקה עליה צמח.
חזור לרשימה המלאה