אקו "בוס"

שם האומן: אקו

שם השיר: "בוס"

מילים : אקו ושאנן סטריט
הפקה מוזיקלית : מיכאל כהן
 
הראפרית והמוזיקאית אקו עושה צעד נוסף לקראת הוצאת אלבום ראשון בעברית ששואף להיות התשובה הנשית לעלייתו מחדש של ההיפ הופ הישראלי. אקו מתבשלת בשנים האחרונות בקלחת הסצנה המבעבעת ומסומנת כראפרית מהטובות בארץ. בחודשים הקרובים ועם גב מלא מהתעשייה, תשלים את התהליך ותוציא אלבום ראפ נשי, רגשי, מעצים ומרים.
 
"בוס" הוא הסינגל החדש מתוך האלבום שכולו בעברית ואותו יצרה אקו בליווי צמוד של שאנן סטריט על תקן המנטור .סטריט ואקו צעדו יד ביד צעד אל מחוזות הליריקה העברית בכמעט שנה של סשנים בלתי מתפשרים לכתיבת טקסטים שלאחר מכן הוקלטו באולפן בעבודה עם מפיקים שונים לכל שיר. אם היה אפשר לאמ:לק אלבום, התוצאה כנראה הייתה "בוס". ביט אולד סקול גרובי, ג'אזי נינוח ועסיסי שגורם לתזוזות בלתי רצוניות וטקסט מושלם שמשלב ביקורת, הומור, פלואו ומסר, חיוביות ומחאה.
 
אקו, עוד לא בת 30 , נולדה בקי ווסט ארה"ב וגדלה בצפון הארץ בבית עם שורשים ברזילאים\רוסים\מצריים, שבפטיפון שלו ניגנו החלונות הגבוהים ומרווין גיי. הגרוב היה שם מבטן ומלידה ואקו סומנה כבר בגיל צעיר כרקדנית מבטיחה, אך בטוויסט לא כל כך מפתיע בעלילה (למה אפשר לצפות כשההורים שלך קוראים לך אקו?) המוזיקה תפסה את מקום המחול ואקו החלה בגיל 22 את הצעדים הראשונים בקריירה כשאל התודעה פרצה לפני כשש שנים עם ההרכב האלקטרו גרוב  Echo & Tito. מהר מאוד היה ברור שמדובר באחת הזמרות והפרפורמריות הטובות ביותר שראתה הסצינה. על כנפי הקרחנות המריא הצמד אל מאות במות ברחבי הארץ והעולם בפסטיבלים ומועדונים, מהנגב אל ברלין, מירושלים לסין.
 
במקביל החלה אקו לשתף פעולה עם כמה צירים ראשיים בהיפ הופ והגרוב הישראלי – הדג נחש, LBT ועוד, כשבין בורדינג לסטייג' דייבינג התחיל לבעור הרצון לצאת לפרונט כסוליסטית. אחרי התנסות עם אלבום סולו באנגלית, החליטה לעצור את כל שאר הפרויקטים ולצאת למסע לקראת אלבום מלא בעברית, שהוזנק עם פרויקט הדסטארט וויראלי שאליו התגייסו נצ'י נצ', קרולינה, פלד, ג'ימבו ג'יי ועוד ובהמשך לווה ותועד במסגרת הסדרה החדשה והמדוברת של הוט וארצה הפקות "ביטים", שתעלה בחודשים הקרובים.
 
ההיפ הופ הישראלי מרים ראש בשנים האחרונות, פורץ כל מחסום ותקרת זכוכית. רק בועה אחת עוד נשאר לנפץ - ולהביא ראפ נשי אל לב המיינסטרים. עם כשרון היסטרי, כריזמה ולשון מושחזת, אקו היא בדיוק מה שהמוזיקה המקומית חיכתה לו . רק אל תקראו לה דיווה, קוראים לזה בוס. 
חזור לרשימה המלאה