אקו "אחת" האלבום

שם האומן: אקו

שם השיר: "אחת" האלבום

אקו מתבשלת בשנים האחרונות בקלחת הסצנה המבעבעת ומסומנת כראפרית מהטובות בארץ, ועכשיו היא מממשת את ההבטחה ומוציאה אלבום ראפ נשי , רגשי מעצים ומרים. את האלבום כתבה אקו בליווי צמוד של שאנן סטריט על תקן המנטור .סטריט ואקו צעדו יד ביד אל מחוזות הליריקה העברית בכמעט שנה של סשנים בלתי מתפשרים לכתיבת טקסטים, שלאחר מכן הוקלטו באולפן בעבודה עם מפיקים שונים לכל שיר- ביניהם סטריט עצמו, איציק פצצתי, מיכאל כהן , בנו הנדלר וריג'ויסר. העבודה עם מפיקים מרובים יצרה אלבום וורסטילי שנע בין שבילים מוזיקליים שונים שכולם יחד מתנקזים אל הייחוד של אקו כראפרית, זמרת ומבצעת – היכולת להשתמש בגרוב כאלמנט מרכזי לא רק בעיבודים, אלא גם בתוך המילים והשירה עצמן.
 
מהאלבום יצאו הסינגלים , "שמש" הפולקי\ קיצי שחשף אקו מפויסת ומחויכת, "שער אחר שער" - שיר הנושא, מחווה לדמויות נשיות חזקות שהשאירו חותם ו"בוס" עם ביט האולדסקול הממכר והטקסט המדויק , שהפך להמנון בלתי רשמי של נשים מגניבות באשר הן . בכל שיר הושלם עוד גוון בקשת ההשראות הצבעונית והבוהקת שאקו מביאה לעולם המוזיקה המקומי. השנה השתתפה אקו בכמה פרויקטים מיוחדים – ביניהם ערב פתיחת פסטיבל ישראל עם פסגת ההיפ הופ המקומי, פרויקט הדסטארט ויראלי לאלבום שהוזנק בוויראליות ואליו התגייסו נצ'י נצ', קרולינה, פלד, ג'ימבו ג'יי , והשתתפות כדמות ראשית בסדרה החדשה והמדוברת "ביטים" – שעוסקת בסצינת ההיפ הופ המקומית ותשודר ב HOT החל מספטמבר הקרוב. 
 
אקו, עוד לא בת 30 ,נולדה בקי ווסט ארה"ב וגדלה בצפון הארץ בבית עם שורשים ברזילאים\רוסים\מצריים, שבפטיפון שלו נוגנו החלונות הגבוהים ומרווין גיי. הגרוב היה שם מבטן ומלידה ואקו סומנה כבר בגיל צעיר כרקדנית מבטיחה, אך בטוויסט לא כל כך מפתיע בעלילה (למה אפשר לצפות כשההורים שלך קוראים לך אקו?) המוזיקה תפסה את מקום המחול ואקו החלה בגיל 22 את הצעדים הראשונים בקריירה כשאל התודעה פרצה לפני כשש שנים עם ההרכב האלקטרו גרוב Echo & Tito. מהר מאוד היה ברור שמדובר באחת הזמרות והפרפורמריות הטובות ביותר שראתה הסצנה. על כנפי הקרחנות המריא הצמד אל מאות במות ברחבי הארץ והעולם בפסטיבלים ומועדונים, מהנגב אל ברלין, מירושלים לסין. במקביל החלה אקו לשתף פעולה עם כמה צירים ראשיים בהיפ הופ והגרוב הישראלי: הדג נחש, LBT ועוד, כשבין בורדינג לסטייג' דייבינג התחיל לבעור הרצון לצאת לפרונט כסוליסטית.
 
אחרי התנסות עם אלבום סולו באנגלית, החליטה לעצור את כל שאר הפרויקטים ולצאת למסע לקראת אלבום מלא בעברית. עכשיו כל הנקודות מתחברות לקראת היציאה של האלבום "אחת" שיושק בהופעה חגיגית 13.9 בארבי עם אורחים מיוחדים : שאנן סטריט, פהלאוזן, סימה נון , גרייט מאשין .
חזור לרשימה המלאה