אפרת קוזין "דַּבֵּר"

שם האומן: אפרת קוזין

שם השיר: "דַּבֵּר"

אפרת  קוזין מוזיקאית יוצרת, האיפי הראשון שלה, בהפקת צח דרורי, עומד לצאת בימים אלה. היא שחקנית ומשוררת, מטפלת באיזון גוף נפש והעלתה הצגת יחיד אותה כתבה בשם "נוסעת בחלל הפנוי" ומחזה נוסף בשם "סולמות וחבלים " שעלה השנה בפסטיבל "צו קריאה" בצוותא. השירים שהיא כתבה פורסמו בכתבי עת כגון :"עתר", "משיב הרוח" ועוד ועכשיו, לראשונה בחייה, היא מוציאה סינגל ראשון. 
 
אפרת מגיעה מעולם דתי, שאת גבולותיו היא בוחנת כל העת ביצירתה. השראתה נובעת מן המקורות אבל היא  מפרשת אותם מתוך המפגש עם מורכבות החיים והייחודיות של החוויה האישית. יצירתה , עוסקת רבות בתפר שבין היותה אמנית , המחפשת את מקומה בין העולם הדתי לעולם החילוני. היא מבקשת לגעת בנקודות החיבור בהם נפגשים קודש וחולין, בדידות ואינטימיות ואת זאת היא מביעה באמצעות כתיבה נשית חשופה ואישית. 
 
באיפי הבכורה שלה, מגישה אפרת את טנא היצירה שלה שעוסק בדיוק בנקודה הזו - חיפוש עצמי אחרי מקום. השיר " דַּבֵּר "נוצר לאחר תקופה מורכבת וכאובה של פרידות  - מותו של אביה האהוב שהיווה כתף תומכת וציפה שיצירתה תצא לעולם ומותה של סבתה הקרובה. באותה תקופה השתתפה בסדנא "מקורוק" בהנחיית מיקי שביב, בה למדו את ספר יחזקאל, בו אלוהים אומר ליחזקאל, "דבר בן אדם". הציווי במשפט הזה  ,נותן אפשרות לתקווה ונחמה מתוך אמונה שמישהו מקשיב. אפרת מבקשת בשיר : "דבר ישר, הפוך, לא אסוף, רק דבר" , מתוך התפיסה שעצם התנועה של הדיבור החוצה היא כשלעצמה, בכוחה לפרוץ את הבדידות. ומכאן נולד השיר היפהפה הזה, שנשמע כמו תפילת הדרך.
חזור לרשימה המלאה