אסי לוי "לילה בפריז"

שם האומן: אסי לוי

שם השיר: "לילה בפריז"

אסי לוי, בין השחקניות המוערכות והמוכרות בישראל, מוציאה כעת את הסינגל הראשון שלה "לילה בפריז" וסופסוף משתפת אותנו בכישרון המוזיקלי הנפלא שטמון בה. החיבור של אסי למוזיקה היה חלק בלתי נפרד ממנה, עוד הרבה לפני הקולנוע והתיאטרון. היא ניגנה פסנתר קלאסי מגיל 5 ואח"כ עברה לגיטרה, הייתה חברה בהרכבים ובפרויקטים מוזיקליים שונים, כתבה מוזיקה לסדרה בהשתתפותה, אבל מוזיקה הייתה "על הדרך" ולא "הדרך", עד האלבום הזה.
 
2020, השנה שעצרה את העולם מלכת והורידה את המסך על עולם התרבות, יצרה עבור אסי גם הזדמנות ענקית וזמן יקר שנפער, שידעה שהיא הולכת לנצל כל רגע ממנו. במשמעת אין קץ יום יום ושעה שעה, היא התיישבה לכתיבת מוזיקה בסטודיו שלה. אסי כתבה והלחינה את כל השירים באלבום ועיצבה את העטיפה, שצילם אלכס ליבק הגאון. ביצירת האלבום לקחו חלק גם שילה פרבר, שערכה ברגישות שיא את מילותיה של אסי, אמיר פרי, שהפיק מוזיקלית את האלבום כולל נגינה על כל הכלים באופן פנומנלי יחד עם רז בורג, שותפו לאולפן תמוז, שלקח חלק בעיבודים וכטכנאי אולפן וקלידן.
 
הקליפ של "לילה בפריז", שאסי ביימה וערכה, מורכב מתמונות שצולמו באחד הביקורים האחרונים שלה בפריז (טרום קורונה) ומאולפן ההקלטות "תמוז" והוא מעביר באופן מוחשי את הרגשות העולים בשיר. "תקופת הקורונה לימדה אותי שיעור גדול על אומץ, אחריות, זמן, אמונה עצמית ואהבה, אבל בעיקר היא לימדה אותי לעבוד עם מה שיש לי, כי אין לנו ברירה אחרת", כך אסי מספרת על חווית ההקלטה של אלבום הבכורה, טוונטי-ניין אנד דה נייברז, שיראה אור במהלך 2021
חזור לרשימה המלאה